БПЛА Фурія – технічні характеристики, ціна, на що здатен в бою

БПЛА Фурія був створений у 2014 році київським НВП «Атлон Авіа». Того ж року були проведені перші перевірки можливостей безпілотного літального апарату А1С «СІВЕР» в науково-випробувальному центрі ЗСУ. За підсумком яких міністерством оборони України було схвалено рішення, про застосування даного апарату для певного роду завдань. Згодом було отримано замовлення на виготовлення БпАК (безпілотного авіаційного комплексу) для Національної гвардії України. 21-го січня 2015-го року було проведено перший показ «БпЛА А1-С», а вже 22-го липня його було офіційно прийнято на озброєння Нацгвардії.

Безпілотник Фурія

Історія безпілотника Фурія

Згодом, у 2016 році було представлено нову, покращену версію комплексу – «А1-СМ», який пройшов випробування артилеристами безпосередньо в зоні бойових дій. Саме там, бійцями батальйону «Донбас», які першими мали змогу користуватися цим комплексом, було дано назву БПЛА Фурія. Завдяки успішній роботі «БпАК» в зоні бойових дій 9-го квітня 2020-го р. було підписано указ про прийняття «БпЛА-А1-СМ» на озброєння збройних сил України.

Так БПЛА Фурія являється першим вітчизняним комплексом, створеним приватною компанією, який став на озброєння української армії.

Характеристики БПЛА

Безпілотник «Фурія» призначений для проведення ефективної та якісної тактичної повітряної розвідки, корегування вогню артилерії в будь-який час доби.

До складу БпАК А1-СМ входять три безпілотних літальних апарати, денна камера, тепловізійна та фото камери, наземна станція управління, антени та додаткове обладнання.

БПЛА має два режими зльоту та посадки: автоматичний та напівавтоматичний.

Технічні характеристики

ТипЛітаюче крило
Максимальна злітна маса5.5 кг.
Довжина90 см.
Розмах крил 205 см.
ДвигунЕлектричний
ЖивленняДві акумуляторні батареї до 42000 mAh
Максимальний радіус діїДо 50 км.
Час польоту3 год.
Крейсерська швидкість65 км/год.
Максимальна швидкість130 км/год.
Дальність польотуДо 200 км.
Практична стеля2500 м.

Практичні характеристики

  • Час розгортання з початкового положення – 15 хв.
  • Максимальна вага взлету – 5,5 кг.
  • Можливість польоту в режимі радіомовчання.
  • Цифрові канали управління та передачі даних стійкі до засобів РЕБ.
  • Визначення цілей з точністю до 20 м., з можливістю подальшого супроводу.
  • Інерціальна та комбінована навігаційна система (ГНСС) та.
  • Автоматичний розрахунок корегування вогню артилерії.
  • Можливість встановлення додаткового обладнання для розвідки.
БПаК Фурія - характеристики
Джерело – armyinform.com.ua

Характеристики камери

  • 12-ти та 24-ох цифровий зум, цифрова стабілізація.
  • Геоприв’язка фотознімків до місцевості
  • Безперервна, автоматична зйомка під час польоту.
  • Ручна зйомка з передачею зображення на екран управління, та ручним вибором зуму.

Всі інші дані наразі недоступні.

Вартість

Орієнтовна вартість одного безпілотного комплексу «Фурія» становить 2.5 млн. гривень. Все залежить від комплектації. Також в цю суму входить навчання операторів. Ціна може змінюватись в залежності від нинішньої ситуації в світі. Вартість комплектуючих та матеріалів для виготовлення Фурії постійно змінюються, так само як і курс гривні.

Думки експертів

  1. На думку ютуб-каналу «Військове телебачення України» БпАК «Фурія» є хорошою альтернативою західним безпілотникам, тим паче завдяки зв’язку між військовими та інженерами компанії, комплекс постійно покращується.
  2. За словами представника одної з кращих бригад які користуються «Фурією», вони можуть з висоти 800 метрів побачити навіть пачку сигарет. Також додав, що камера та зум в безпілотнику якісні та професійні – всі знаки, які є на танках, розглядаються з такої висоти дуже добре.
  3. На думку експертів каналу ICTV, безпілотник має чудову камеру, від якої жоден ворог не зможе сховатися сам та не зможе сховати свою техніку. Також філігранна точність корегування вогню алтиреріїї, не дасть противнику піти з поля бою живим.
  4. Під час телефонної розмови з бійцем Нацгвардії, який був в АТО, Олександром, було сказано, що на той час «Фурія» був єдиним комплексом, який міг протидіяти російському РЕБу, який глушить майже всі частоти. І цей безпілотник не один раз рятував життя розвідникам. Також розповів про точність корегування вогню: – «Безпілотник дає відповідь на корегування більш точно ніж свої «колеги по цеху», що дозволяє проводити корегування артилерії з меншим використанням боєкомплекту.»
  5. Також в телефонній розмові оператор з позивним «лисиця» повідомила, що як би сильно не глушили російські вісйска зв’язок, «Фурія» все одно не втратить своїх функцій.

БПАК Фурія-Ф1СМ

Аналоги

Ми зібрали для вас декілька аналогів БПЛА Фурія:

  1. БпАК-МП-1 «Spectator» – український безпілотний літальний комплекс, призначений для розвідки. Апарат компактний, малопомітний та малошумний. Максимальна висота польоту – 2 км. Максимальна дальність польоту – 30км. Максимальна швидкість – 120 км/год.
  2. People’s Drone PD-1 – український безпілотний авіаційний комплекс, призначений для розвідки та контролю переміщень противника. Максимальна робоча висота – 2000м. максимальна швидкість 140км/год. Дальність польоту – до 80 км.
  3. Raybird-3 – український безпілотний авіаційний комплекс класу «малий тактичний». Призначений для довготривалих місій та рятувально-пошукових операцій. Максимальна висота польоту – до 3.5км. максимальна швидкість – 140км/год. Тривалість польоту в залежності від умов – 18/28 год. Також має змогу корегувати вогонь на відстані до 120 км.
  4. Лелека-100 – український безпілотний апарат, призначений для розвідки. Максимальна швидкість – 120км/год. практична стеля – 1500м. тривалість польоту – 2-2.5 год.
  5. Vector – німецький безпілотний літальний апарат широкого спектру. Здатен працювати в умовах найскладнішої місцевості, та має низький рівень шуму (режим відключення двигуна. Час польоту – 120хв.
  6. Fly eye-3. – польський безпілотний розвідувальний апарат. Максимальна швидкість – 16-км/год. Дальність польоту – 50км. Практична стеля – 4000м.

Підсумки

БпАК А1-СМ «Фурія» – є хорошим українським безпілотним апаратом, який може дати точне корегування вогню артилеристам, завдяки хорошому фото-обладннаню знайти місцезнаходження ворога в будь який час доби, як би добре він не сховався. Один із не багатьох комплексів який може протистояти російським РЕБ системам. Перевірений в боях, з багатьма позитивними відгуками від бійців. І, що не менш важливо, розробники не стоять на місці і подовжують роботу над вдосконаленням комплексу.

Це все що на даний момент відомо про БпАК «Фурія», але в подальшому стаття буде оновлюватись. Також рекомендуємо подивитись відео від “Defense Express” про розвиток БпАК Фурія:

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 4 Середня: 4.5]

Супротив
Додати коментар