ОТРК Сапсан – дальність стрільби, фото та інші характеристики

ОТРК Грім-2 – це оперативно-тактичний ракетний комплекс, що має можливість ураження цілі від 200 до 500 км. Розробка комплексу проводилась понад 30 років, починаючи від оголошення Незалежності України і закінчуючи 2023 роком. Можливості комплексу Грім-2 до теперішнього часу знаходяться під секретним грифом, але деяка інформація в відкритих джерелах все ж є. Цей комплекс сміливо можна назвати страшним сном для Москви, і далі ми розглянемо чому саме так.Український ОТРК Сапсан

Це дуже цікава розробка і вона має справжній військовий потенціал, адже ракети Грім-2 непомітні для протиракетної оборони, вони можуть прямувати до цілі не тільки на балістичній, але й на аеробалістричній траєкторії. Глядачі військових парадів на урочистостях до Дня Незалежності України вже бачили отрк грім-2. Які ж технічні характеристики, дальність стрільби та ціна у оперативно-тактичного комплексу Грім-2 розглянемо в наступній публікації

Загальні відомості

Розробка ракетного комплексу, що має дальність стрільби понад 480 км, а саме така відстань відділяє кордон України до Москви, виникла одразу після оголошення Незалежності України. Армія повинна мати на озброєнні подібні комплекси, і нажаль, ми в цьому впевнились одразу після вторґнення РФ до нашої країни. Тож, розробка почалась в 1994 році і далі креслень діло не дійшло. На той час розробкою займалося ДП КБ Південмаш, а як Ви пам’ятаєте з минулих публікацій, навіть ракету з ядерною боєголовкою Сатана теж розробили в цьому конструкторському бюро. Початкова версія ракетного комплексу мала назву Борисфен, але з 1994 року до моменту відновлення роботи над проектом креслення вже морально застаріли, тож після 2005 року і приходу до влади Віктора Ющенка проект створили майже заново і дали нову назву Сапсан.Грім-2

Далі, після приходу до влади Віктора Януковича, проект припинили фінансувати і до 2014 року згадок про ракетний комплекс сапсан не було. Вже після 2014 року КБ Південне мало змогу показати деякі напрацювання і ракетний комплекс Сапсан перейшов в сучасну гілку з новою назвою Грім-2. Ця новина зацікавила Саудівську Аравію і на 2015 рік вони перерахували на розробку комплексу 40 мільйонів доларів США. Експортний варіант отрк грім-2 мав радіус ураження 280 км, тоді як варіант для України розглядався в дальності стрільби до 500 км.

Технічні характеристики

ОТРК Грім-2 – розроблений для ураження цілей на відстанях від 50 до 500 км. Від самого початку розробки комплекс грім-2 створювали, як щит неядерного стримування агресора. Завдяки особливій конструкції, ракета грім-2 здатна проходити протиповітряній та протиракетну оборону на 98%. Це досягли завдяки траєкторії польоту, адже вона може бути як балістичною, так і аеробалістичною, тобто зміна руху, підстрибування під час польоту робить її збиття майже неможливим.

Система керування ракетою комплексна і враховує в себе радіолокаційне і електронно-оптичне наведення. Складові боєголовки можуть бути, як касетними так і осколково-фугасними.

В залежності від бойової частини ракети ураження цілі поділяється на типи:

складова бойової частини ракети: площа ураження:
осколково-фугасна 10 000 м2
касетна 2-3 Га

Класифікація оперативно-тактичного комплексу грім-2 є багатофункціональною, для ураження цілей можуть застосовуватись як балістичні, так і крилаті ракети. Цілями можуть стати, як статичні наземні об’єкти та і рухомі морські цілі.

Конструктивні характеристики

✅ вага ракети 3,5 т
🏆 вага бойової частини 480 кг
✔️ довжина ракети з контейнером 7,2 м
✍️ тяга двигуна 17500 кгс
✅ система управління інерційна
✍️ мінімальна дальність стрільби 50 км
📈 максимальна дальність стрільби 280 км (експортний варіант)

500 км для потреб України

🏆 шасі установки 10х10

Модифікації

Щодо надходження отрк грім-2 на озброєння, поки що такої інформації немає в відкритому доступі. Але, враховуючи те, що Саудівська Аравія замовляла розробку тактико-оперативного ракетного комплексу грім-2 для своїх потреб, можна припустити, що варіантів модифікацій може бути два. І відмінність в них буде в дальності стрільби, адже експортний варіант ракетних установок грім-2 мав би бути з дальністю в 280 км. Тоді, як варіант українського комплексу грім-2 повинен завдавати удари на відстані 500 км і можливо більше.

Ціна ракети

Враховуючи те, що отрк грім-2 по теперішній час є засекреченим проектом, ціна на нього невідома. Але, в відкритих джерелах є інформація, що на розробку оперативно-тактичного комплексу грім-2 для потреб своєї армії Королівство Саудівської Аравії надало Україні 40 мільйонів доларів США.ОТРК Сапсан

Враховуючи те, що для Збройних сил України надходження на озброєння комплексу такого класу – є питанням часу, будемо сподіватись, що пізніше з’явиться більше інформації, щодо вартості та тактико-технічних характеристик отрк грім-2.

Бойове застосування

На теперішній час інформація щодо застосування отрк грім-2 в Україні відсутня. Хоча, російські інформаційні джерела впевнені, що удари по військовим об’єктам в місті Саки тимчасово окупованого Криму наносились саме отрк грім-2 – наші військові так і не надали цьому підтвердження. Але, враховуючи те, що ракетними атаками було неодноразово уражене підприємство КБ Південмаш в місті Дніпро – можна стверджувати, що російські військові надто налякані навіть можливістю продовження роботи над таким проектом. В березні 2023 року міноборони РФ заявили про збиття ракети грім-2, але звісно ця інформація виявилась фейком, адже застосування ракети подібним чином не могло бути виконано українською армією, тому що ціна такого пуску передбачає ураження з вирішенням одразу декількох бойових задач.

В свою чергу, міністр оборони Олексій Резніков назвав продовження роботи над проектом оперативно-тактичного ракетного комплексу Грім-2 «планом», будемо сподіватись про позитивні зміни в цьому напрямку в найближчому часі. Аналізуючи вищевикладене, можна впевнитись, що якщо б роботи над проектом Сапсан, Борисфен, Грім-2 були завершені вчасно – сьогодення нашої держави було б зовсім іншим.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 1 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар