БМП-3: Ціна, Технічний опис та інструкція з експлуатації, Схема

БМП-3 – це бойова машина піхоти, яка застосовується для броньованого захисту десанту, що переміщується до ліній активних бойових дій. Така машина гусеничного типу обладнана спеціальною гідромеханічною трансмісією, за допомогою якої може долати водні перешкоди. Розробка БМП-3 розпочалася одразу після прийняття на озброєння попереднього варіанту броньованої машини піхоти БМП-2. Це вже більш нова техніка, яка з’явилась на озброєнні радянської армії перед початком розвалу СРСР. Про попередній варіант броньованих машин БМП-1 та БМП-2 ми вже інформували Вас в минулих статтях.БМП-3

В наступній публікації розглянемо інформацію, щодо технічних характеристик БМП-3, переглянемо відмінності в модифікаціях, з’ясуємо вартість та бойове застосування бойових машин піхоти, розберемось в недоліках саме цієї моделі.

Загальні відомості

Історія створення броньованих машин в Радянському Союзі почалася в другій половині 20 століття, але постійно рухалась в бік вдосконалення. Адже перебуваючи в гонці озброєнь з США військова техніка повинна була відповідати вимогам сучасності в плані влучності, а щодо бронебійних машин ще і вимогам надання якісного броньованого захисту від нових видів озброєння кінця 20-століття. Звісно, броньований захист для потужностей Радянського Союзу був не проблемою, але якщо додати до броні вимогу полегшеної ваги, за рахунок чого відбувалось збільшення швидкості важкої техніки – тут виникали певні труднощі. Саме під час обговорень швидкісних характеристик було створено нову модель бойової машини піхоти БМП-3.випробування БМП-3

З попередньої публікації Вам відомо, що БМП-2 виготовляли на Курганському машинобудівному заводі. Саме там, пізніше, створили модель БМП-3. На військовому параді під час показу броньованої машини БМП-3 керівництво ОАЕ зацікавилось можливостями цієї зброї. Вже в 1991 році, декілька БМП-3 пройшли успішні випробування в пустелі ОАЕ і на підставі цього Арабські Емірати закупили для вимог своєї армії декілька сотень БМП-3. Відомо, що на теперішній час виготовлено понад 1000 екземплярів машин для різних армій світу.

Модифікації

БМП – 3, як модель що потрапила на перетин створення сучасного військового обладнання отримала 6 видів модифікацій. Ця машина, як і попередні версії БМП, теж обладнана захистом проти ядерної тактичної або ж хімічної зброї.

 

№п/п назва особливість
1 БМП-3К Машина створена для керівного складу військового підрозділу. Забезпечена зв’язком, можливістю контролю за веденням бойових дій. Додано навігаційну апаратуру, необхідну кількість радіостанцій з підвищеною дальністю зв’язку до 40 км, встановлено техніку, що надає можливість перебувати на постійному зв’язку одразу семи абонентам. Також встановлено генератор та радіолокаційне обладнання.
2 БМП-3Ф Створено на базі класичної версії БМП-3 для потреб підрозділів морської піхоти. Використовується для десантних військ в прибережній зоні, з метою украплення лінії берегової оборони. Особливостями цієї системи є встановлення телескопічної системи і полегшеного варіанту водовідштовхуючих щитків, можливість ведення вогню під час шторму в 3 та 2 бали. Знаходження під водою в працюючому стані до 7 годин, швидкість до 10 км/год. Покращено приціл та далекомір за рахунок використання лазерного променю. В цій моделі акцент зроблено на удосконалення плавучої функції, з усуненням можливостей в самоокопуванні машини.
3 БМП-3М Заміна двигуна в класичній версії БМП-3. Встановлено двигун з потужністю 600 кінських сил, оснащена поліпшеною системою керування вогнем. Броньований захист підсилений за рахунок використання броньованих екранів Арена-Е, що забезпечують захист від куль калібру 12,7 мм. Дальність розпізнавання цілі підвищено до 4,5 км.
4 БМП-3 з системою захисту Штора  Додано захист від потрапляння протитанкових ракет з дальністю до 3 км.
5 БМП-3 з встановленою бойовою функцією Бахча-У Обладнана новою системою заряджання для пострілів 100 мм калібру. Встановлено протитанковий ракетний комплекс вагою близько 22 кг, що забезпечує дальність ураження цілі на відстанях до 7 км.
6 БМП-3 з встановленим додатковим захистом Кактус Обладнано додатковим броньованим захистом в лобових та бортових частинах машини в комплексі з використанням гумових та ґратоподібних екранів. Але, за рахунок використання додаткового захисту машина втратила можливість плавати, також збільшені габаритні розміри.

БМП-3 з модулем БО5Я01

Технічні характеристики

В розгляді технічних характеристик поговоримо про класичну версію машини БМП-3. Найбільшими операторами машини БМП-3 в світі є Росія, Алжир, Білорусь, Ірак, Кувейт, Азербайджан. Загальна кількість держав складає 13 країн. Є серед них і Україна, що мала на озброєнні 4 машин станом на 2016 рік.

 

1. вага 18 700 кг
2. довжина корпусу 6,7 м
3. ширина корпусу 3,3 м
4. висота корпусу 2,3 м
5. екіпаж 3 особи
6. десант 7 осіб
7. калібр гармати 100 мм та 30 мм
8. броньований захист лобової частини від 18 мм до 60 мм
9. швидкість переміщення по шосе 70 км/ год
10. швидкість переміщення по ґрунтовій дорозі 10 км/год
11. швидкість по воді 10 км/год
12. можливості прохідного характеру висота 0,8 м

на підйомі 30 °,

рів 2,2

Озброєння бойової машини піхоти БМП-3 виконане гарматою 2А70 калібром 100 мм та 2А72 30 мм калібру з основної складової та спареним з ними кулеметом калібром 7,62 мм. Додано ще 2 кулемети з 7,62 калібром. Ця модель обладнана протитанковим ракетним комплексом, що відрізняється в залежності від модифікації. Двигун машини дизельний, який видає потужність 500 кінських сил.

схема БТР 3

Вартість

Остаточної інформації, щодо вартості бойових машин піхоти БМП-3 у відкритому доступі не має. Але, є інформація про продажі на міжнародному військовому ринку, де виникли суперечки, щодо завищеної вартості БМП-3. Ціна БМП-3 коливається в діапазоні від 2,35 до 3 млн. доларів США за одну одиницю. Тобто, це ціна танку Т-72.

Бойова машина піхоти БМП-3

Бойове застосування

Щодо бойового застосування броньованих машин піхоти БМП-3, що пік припав на першу та другу чеченську війну. Натепер, під час війни в Україні росіяни активно експлуатують свої радянські БМП. Відомо, що за час російського вторґнення в Україну українським військовим вдалося захопити в якості трофею близько сорока одиниць БМП-3. А за інформацією з відкритих джерел втрати російської армії цих броньованих машин склали близько 180 одиниць.

Як ми вже впевнились вище, БМП-3 не є досконалим аналогом броньованої техніки сучасного військового ринку. Недоліки є, і вони дуже впливають на життєдіяльність такого виду зброї. Винахідники так і не змогли забезпечити надійний броньований захист одночасно зі зменшенням ваги, що потягло за собою погані маневрові характеристики БМП-3.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 2 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар