Безпілотник КУБ – технічні характеристики, ціна та бойова ефективність БЛА

Куб – це безпілотний ударний літальний апарат, який було розроблено російськими винахідниками. Метою застосування безпілотнику Куб є ураження цілей за допомогою вибухівки по раніше введеним координатам. БПЛА Куб – це своєрідний «дрон-камікадзе», який виконує політ в одному напрямку і вже не повертається назад. Розробники засекретили частину офіційної інформації, щодо основних характеристик безпілотнику Куб, його вартості та відмінностей. Але, враховуючи велику кількість збитих дронів Куб, можна сперечатися про їх досконалість і маневреність.

Безпілотник Куб

Загальні відомості

Безпілотний літальний апарат Куб було розроблено компанією ZALA AERO, яка увійшла до російського концерну Калашніков. Свій перший політ дрон Куб здійснив в 2018 році, а початком експлуатації став 2019 рік. Цю зброю росіяни вперше представили на міжнародному форумі зброї Idex в Абу Дабі, що відбувся в 2019 році. Конструкція безпілотнику Куб передбачає в собі малогабаритні розміри, що, зі слів розробників, супроводжується можливостями нанесення високоточних бомбових ударів. БПЛА Куб здатен баражувати в повітрі і після наближення до цілі, координати якої наперед були введені оператором дрону – атакувати її. Удар здійснюється вертикально, під час пікетування цілі.

БЛА КУБ

Технічні характеристики

Безпілотник Куб є доволі засекреченою розробкою, тому детальних даних про технічні характеристики в відкритому доступі наразі немає. Але стаття буде ще оновлюватись, тож, можливо з’явиться більше інформації в майбутньому. Що відомо на тепер спробуємо розібратись в наступній статті.

Розробники заявляли про малогабаритні розміри, які склали: 1210х950х165 мм.

Швидкість дронувід 80 до 130 км/год
Вага корисного навантаження3 кг
Загальна тривалість польоту30 хв

Після неодноразового збиття БПЛА Куб українськими військовими стало відомо, що цей дрон має 3 основних режими застосування:

  • по-перше, він здатен проводити знищення вертикальним пікетуванням з ураженням більш тонкої частини броні танку в момент зіткнення з поверхнею цілі;
  • по-друге, в можливості безпілотнику Куб входить приземлення за допомогою парашуту і знаходження в стані «спокою» до тієї миті, поки до дрону станеться дотик – після якого Куб перейде в вибуховий стан і відбудеться ураження;
  • по-третє бпла Куб має функцію самознищення.

Запуск безпілотного літального апарату Куб виконується за допомогою катапульти. Дрон Куб обладнаний електродвигуном, що надає йому безшумний рух. Координати цілі можуть бути введені вручну або по зображенню, що видається з камер цільового навантаження бпла Куб.

дрон КУБ в небі

Вартість

Щодо вартості БПЛА Куб, то інформація в відкритому доступі наразі відсутня, багато деталей знаходяться в засекреченому стані у розробників дрону, як і деталі його технічних характеристик. Але стаття буде ще оновлюватись, тож, можливо з’явиться більше інформації в майбутньому.

Ефективність

Застосування в військових умовах БПЛА Куб росіянами на території України дозволило зрозуміти, що більшість заявлених характеристик дрону залишились лише на папері. В березні 2022 року в Подільському районі Києва було знищено безпілотник Куб Збройними Силами України, але все одно, в результаті знешкодження бпла відбулося займання приміщення банку. Одним з засобів знищення безпілотнику Куб стала звичайна стрілецька зброя, тож можна зробити висновок, що дрон виявився дуже вразливим і висота його польоту не дозволяє до останнього залишатись непоміченим для супротивника.

Росіяни з початку березня 2022 все частіше почали застосовувати свої дрони-камікадзе Куб на території України. Лише в травні 2022 року українськими військовими на території Донецької області було знешкоджено близько 5 одиниць бпла Куб за допомогою стрілецької зброї.

Куб БПЛА

Якщо проаналізувати випадок збиття безпілотнику Куб в Луганській області, то зрозуміло, що дрону було проведене дезорієнтування за допомогою радіоелектронних частот. Далі бпла Куб збили звичайною стрілецькою зброєю бійці 24-ї механізованої бригади Збройних Сил України. Тобто, ефективність використання безпілотників Куб залишається на низькому рівні.

Підсумки

Кожна потужна армія в теперішній час має на озброєнні не один різновид безпілотних літальних апаратів. Дрони-камікадзе Куб тісно увійшли до озброєння Російської армії, але про їх ефективність говорити зарано, як зазначалось в попередніх рядках – ступінь виявлення супротивником бпла Куб залишається високою. Російська пропаганда неодноразово наголошувала, що безпілотник Куб є інноваційною розробкою, його можливості нанесення ударів є точними, а сам дрон розроблений зі спеціальних матеріалів, що не дають можливості виявлення себе сучасними радарами. Але, враховуючи вищевикладене – вся ця інформація викликає сумнів.

Безпілотник Куб залишається небезпечним для мирного населення, тому що має можливість провести посадку на будь-якій території і очікувати дотику людини, щоб потім вибухнути. Тому жителів регіонів України, де наразі ведуться активні бойові дії активно попереджають про вибухонебезпечність безпілотних літальних апаратів, які можуть знаходитись на землі.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 1 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар