Безпілотник Сокіл-300 – ціна, характеристики, на що здатне чудо БПЛА від КБ ЛУЧ

Сокіл-300 – це безпілотний ударний літальний апарат, який було розроблено українським конструкторським бюро Луч. Це саме та зброя, яку з нетерпінням чекають наші військові. Безпілотник Сокіл-300 створений для проведення розвідувальних операцій та нанесення вогневих ударів там, де інколи не справиться відомий турецький Bayraktar TB2.

БПЛА Сокіл-300

На теперішній час вже не секрет, що проведення розвідки та вчасне нанесення вогневих ударів в зонах, віддалених від застосування артилерійського вогню виводить військових на нові рівні в веденні бойових дій. Адже від використання сучасних безпілотних летальних апаратів залежать зміни ходу окремих операцій під час війни, тому до літальної ударно-розвідувальної зброї привернута особлива увага. Тож, в чому секрет БПЛА Сокіл-300? Чому він в деяких питаннях краще, ніж відомий турецький аналог, які складнощі в його застосуванні і що нового нам очікувати від розробників КБ Луч спробуємо розібратися в наступній статті.

Історія створення

Українські винахідники вже не раз вражали світовий військовий ринок своїми роботами, наприклад раніше ми розповідали про ударний дрон українського виробництва Punisher. Цього разу мова піде про безпілотний літальний апарат, який було створено працівниками КБ Луч. Це ударний дрон Сокіл-300, що здатен виконувати завдання на відстанях до 3300 км. Це, безумовно, прорив в безпілотних літальних апаратах, що за своїми технічними характеристиками перевершують безліч аналогів на військовому ринку.

БПЛА Сокіл 300 в небі

Презентація дослідного зразка безпілотнику Сокіл-300 відбулася ще восени 2020 року. На той час вже було пропрацьовано питання контролю польоту, знаходження цілі, живлення двигуна, що здатне подовжити час знаходження дрону в повітрі. В 2021 році представники конструкторського бюро Луч презентували БПЛА Сокіл-300 на міжнародній виставці IDEX в Об’єднаних Арабських Еміратах. Напрацювання винахідників зосередилось на застосуванні в ударному дроні Сокіл-300 модулів від протикорабельної ракети Нептун, що стала відомою завдяки успішному знищенню у квітні 2022 року російського крейсеру Москва. Розглядаються 3 можливі варіанти двигунів в безпілотнику Сокіл-300, від яких і буде залежали тривалість і дальність польоту української пташки.

Технічні характеристики

Безпілотний літальний апарат Сокіл-300 входить до переліку ударних дронів з розвідувальною функцією. Під час розробки винахідники багато уваги приділили роботі тепловізорів, адже турецькі аналоги здатні виконувати завдання лише в сонячну безхмарну погоду. Враховуючи особливості погодних умов в Україні, що можуть коливатись від сонячних до хмарних днів доби в українському дроні Сокіл-300 застосовуються спеціальні засоби радіочастот, що за принципом головки в протикорабельній ракеті Нептун вражають ворожу ціль за допомогою сканера.

В комплект комплексу Сокіл-300 входять:

  • дрон;
  • робочі місця для двох операторів безпілотнику;
  • апаратура зв’язку;
  • антени;
  • електростанція;
  • кліматичне обладнання;
  • корисне навантаження.

Конструктивні особливості Сокіл-300

№ п/п Характеристика Модель двигуна
AI-450T2 MC-500B-05C/CE Rotax 914
1 Дальність польоту 1300 км 1000 км 3300 км
2 Вага 535 кг 530 кг 420 кг
3 Вага з корисним навантаженням 1225 кг 1220 кг 1130 кг
4 Крейсерська швидкість 275 км/год 335 км/год 150 км/год
5 Максимальна швидкість 580 км/год 466 км/год 210 км/год
6 Час польоту 5 годин 3 години 26 годин

Бойова частина, що використовується як корисне навантаження складається з ракет РК-2П. Це ракети протитанкової дії з дальністю застосування до 10 км.

БПЛА Сокіл-300

В частині оптичного обладнання було використано українську гіростабілізовану оптичну станцію, що розробили в місті Ізюм на заводі приладобудування. Це станція, що працює за принципом лазерного наведення, отже може виконувати роботу і вдень і вночі. Якісне розвідування буде виконуватись завдяки радару з синтезованою системою від Радіонікс, що має роздільну здатність зображення 0,3 м. Саме ця система і забезпечує ведення розвідувальних операцій скрізь щільні хмари.

Вартість

Як інформують відкритті джерела, на сьогоднішній день ціна українського безпілотного літального апарату Сокіл-300 складає 45 600 000 гривень. Але розробники стверджують, що серійне виробництво безпілотників Сокіл-300 зменшить вартість на 30-40 %.

Звісно остаточна ціна на ударний дрон Сокіл-300 стане відомою після його впровадження в виробництво і буде залежати від технічних характеристик, що в свою чергу будуть відштовхуватись від можливостей двигуна, як зазначалось раніше.

Порівняння з аналогами

Виходячи з вищевикладеного, спробуємо порівняти український ударний дрон Сокіл-300 з турецьким аналогом Bayraktar TB2. Основною відмінністю між моделями є особливості застосування в різних погодних умовах, і тут від використання на території України саме БПЛА Сокіл-300 є певна перевага. Адже завдяки наявності гіростабілізованної оптичної станції, дрон Сокіл-300 виконує свої фукнції незалежно від хмарності неба та часу доби.Безпілотник Сокіл-300

Турецький Bayraktar TB2 в дальності польоту перевершує Сокіл-300, так дальність польоту 4000 км проти 3300 км. Але час знаходження в повітрі у БПЛА Сокіл-300 більший і складає 26 годин, тоді як турецький дрон може летіти 24 години. Безпілотник Сокіл-300 здатен розганятися до 580 км/год, при застосуванні двигуна AI-450T2, тоді як максимальна швидкість турецького дрону 222 км/год. Ну і основним в порівнянні між аналогами є ціна, що робить український безпілотник Сокіл-300 більш доступнішим, адже турецький Bayraktar TB2 коштує від 1 до 5 мільйонів доларів США.

Підсумки

Так як війна в Україні змінила багато речей, це вплинуло і на військову базу. Винахідники почали багато проектів, деякі з них виявились насправді доречними. Сучасність підходу до всіх важливих нюансів робить новітню українську зброю кращою, вона беззаперечно вийде на світовий військовий ринок і займе свою нішу в забезпеченні безпеки кращих держав світу. А поки безпілотний літальний апарат Сокіл-300 проходить всі необхідні стадії випробувань, можемо констатувати, що ударна зброя сучасного зразка в Україні є, вона конкурує з найкращими аналогами в світі і є тим променем перемоги, що створили в конструкторському бюро в Києві.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 2 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар