Зенітна самохідна установка Flakpanzer Gepard: ціна, дальність стрільби та інші характеристики

Комплекси Flakpanzer Gepard – це мобільна артилерійська установка німецького виробництва, на базі танка «Leopard 1», основне завдання якої – захист сухопутних військ від низько-літаючих літаків та ударних гвинтокрилів. Завдяки оглядовому радару, який призначений для пошуку цілей, «гепард» міг слідкувати за повітряним простором, а з допомогою радару стеження, захоплювати і відстежувати розпізнані цілі та боротися з ними двома 35-мм. пушками, які разом мали скорострільність 1100 пострілів за хвилину. На борту Flugabwehrkanonenpanzer Gepard знаходиться потужний комп’ютер управління вогнем, що давало можливість ефективно боротися з цілями на високій швидкості в повітрі.

ЗСУ Gepard

Характеристики

Технічні характеристики ЗСУ gepard:

Екіпаж3 чоловіка
Маса47.5 т.
Довжина7.76 м.
Ширина3.28 м.
Висота4.22 м.
Потужність основного двигуна830 к.с.
Потужність додаткового двигуна90 к.с.
Об’єм паливних баків985 л.
Максимальна швидкість65 км/год.
Запас ходу по шосе550 км.

Основне озброєння

Зенітні установки gepard мають дві 35-мм автоматичні гармати Oerlikon KDA L/90

 • Довжина ствола – 15 м. або 90 калібрів.
 • Довжина ствола з прикладом вимірювання початкової швидкості – 3.7 м.
 • Темп вогню – 550 пострілів за хвилину однією гарматою.
 • Боєкомплект – по 310 снарядів на одну гармату.
 • Максимальна дальність – до 5500 м.
 • Максимальна висота – до 4000 м.
 • Початкова швидкість снаряду – 1175 м/с.
 • Броню зі звичайної сталі;
 • 76-мм система постановки димових завіс.

Як виглядає ЗСУ Гепард ви можете побачити на цьому фото:

Як виглядає ЗСУ Flakpanzer Gepard

Радіолокаційні станції

Самохідна зенітна установка Gepard має дві РЛС (радіолокаційні станції): оглядову для пошуку цілей, та РЛС стеження. Оглядовий радар знаходиться на даху машини, в робочому вигляді він піднімається над баштою, та складається позаду для похідного положення. Також оглядовий радар чудово працює під час руху. Радар робить 60 обертів на хвилину та може працювати на одній з шести частот. Також оглядова РЛС має систему «свій-чужий». Радар стеження знаходиться між гарматами, працює на двох частотах. Над радаром знаходиться лазерний далекомір.

Оглядова РЛС

Діапазон частотS-діапазон
Ефективна дальність15 км.
Темп обертів60/хвилину
Ослаблення60 dB
Коефіцієнт підсилення антениБлизько 23 dB
ПоляризаціяГоризонтальна
Вибір частоти6
Допоміжний радар1

РЛС Стеження

Діапазон частотKu-діапазон
Ефективна дальність15 км.
Вибір частот3
Придушення перешкод23 dB
Частота імпульсів3
Форма антенПарабола

Ціна самохідної зенітної установки Gepard

Ціна на зенітні комплекси Flakpanzer Gepard точно не відома, але у 2013 році Йорданія купила 60 цих систем за 21 млн. євро у пакеті з іншою технікою, тобто приблизна вартість однієї одиниці техніки 1.26 млн. євро.

Зенітний танк гепард

Як працює

Пошуковий радар, який постійно знаходиться в круговому русті бачить ціль та оповіщає екіпаж за допомогою радару стеження, та визначає ворожа це машина чи ні за допомогою системи «Свій-чужий»,тим часом пошуковий радар працює автоматично шукаючи в цей час інші потенціальні цілі. Коли ціль взята на приціл, за діло береться бортовий комп’ютер та відкриває вогонь коли ціль заходить в радіус дії пушок. Якщо з якоїсь причино комп’ютер або радар стеження не зможуть виконувати свої функції то вогонь можна вести за допомогою пошукового радару та оптичних пристроїв. Завдяки своїй високій скорострільності та точності зенітні комплекси Gepard можуть знищити ціль на високій швидкості.

Окремо можна сказати, ще про ураження наземних цілей, «Gepard» може з легкістю знищити колону ворожої легко броньованої техніки, знову ж таки завдяки своїй скорострільності та точності може бути достатньо одно залпу по колоні що б від неї не залишилося нічого живого, також установка ефективна і з одиночними наземними цілями.

Також «Гепард» може сховати війська для перегрупування відступу чи просто для схову за допомогою системи постановки димових завіс.

Кількість установок на озброєнні країн

Самохідна зенітна установка Gepard стоїть на озброєнні таких країн:

 1. Бразилія – 36 установок куплених у Німеччині.
 2. Йорданія – 60 установок куплених у Голландії.
 3. Румунія – 43 установки куплених у Німеччини.
 4. Катар – 15 установок (Ходять слухи що Катар планує використовувати ці зенітні установки для захисту чемпіонату світу з футболу 2022 від можливих атак дронів).

Колишні користувачі:

 • Бельгія;
 • Чилі;
 • Нідерланди;
 • Бундесвер – стояло на озброєнні аж 420 бойових машин.

ЗРК гепард

Підсумки

Flakpanzer Gepard є дуже хорошим засобом захисту сухопутних військ. Нажаль, вразливим місцем є броня, але це компенсується вогневою потужністю точністю та швидкістю. Gepard в процесі використання постійно вдосконалювався, так в останніх версіях даної установки були встановленні системи для запуску зенітно-ракетного комплексу Stinger. Хоч і випуск нових ЗСУ більше не відбувається і можливо хтось рахує установку застарілою, та «Gepard» і в наш час може виконати свої бойові задачі на всі 100%.

Відеоматеріал про ЗСУ Gepard:

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 1 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар