Як допомогти армії – корисні поради та рекомендації для кожного патріота

Війна прийшла в домівки українців несподівано, перервавши спокійний потік звичайних справ, не давши оговтатись і впоратись зі страшною новиною. Так, кожен встиг за рік повномасштабного вторґнення перемістити свої пріоритети, багато родин розлучилися і деякі з них назавжди, мільйони українців перетнули кордон, щоб врятувати себе і, насамперед, дітей. Страшна примара розповзлася вздовж кордонів і боляче засіла в українських містах. Зараз вже немає жодної людини в нашій державі, яка б залишилась байдужою. Саме людська небайдужість і є однією з найпотужніших засобів боротьби українського народу.

За цей рік Ви чули багато історій про допомогу армії, від малої дитини, яка збирала на допомогу армії грою в шашки до старенької бабусі, що пекла пиріжки для військовослужбовців. Чому допомагати важливо, яку з багатьох видів діяльності обрати, щоб допомогти влучно і вчасно розглянемо в наступній публікації

армія україни

Чому допомога армії є важливою?

Війна триває не перший день і всі українці вже зловили себе на думці, що хоч раз, але допомагали армії. Навіть, якщо це не були якісь конкретні грошові перекази, так чи інакше допомагали всі. Дехто вправно працював і платив податки, люди, які не в змозі працювати в’язали шкарпетки, плели маскувальні сітки та пекли для військових пиріжки. Багато сімей прийняли до себе в дім людей, що втратили дах над головою і таких прикладів безліч. Але, все ж навіщо допомагати армії?

 • по-перше кожній людині, в такі скрутні часи хочеться бути корисною, адже важливо відчувати себе гвинтиком одного складного механізму, де кожен рух наближає перемогу;
 • по-друге потрібно пам’ятати, що в збройних силах України несуть службу такі ж звичайні люди, як ми з Вами, і для них вкрай важлива увага і повага, тому кожен клаптик допомоги зміцнить їхній дух і допоможе протистояти ворогу;
 • по-третє, військові наполягають на думці, що російська армія, як би ми того не хотіли, все ж добре озброєна і щоб протистояти такій вбивчій машині, яка готувалась до війни десятиліттями необхідно мати достатні ресурси.

Найголовніше, що ми змогли усвідомити за цей період – це згуртованість нашого народу. Ми здобуваємо свободу, про яку мріяли наші пращури і саме тому, мусимо все витримати і з гідністю дивитися в очі наступним поколінням.

ЗСУ

Як ще можна допомогти армії?

Тож яка допомога зараз необхідна і чим може бути корисний кожен українець?

В будь-який громаді є військовослужбовці, які зараз несуть службу в Збройних силах України, є їх сім’ї, старенькі батьки та діти. Допомогти можна в різними способами. Постійно проводяться збори на дрони, тепловізори, військову амуніцію, це те що коштує багато грошей і необхідно кожного дня. Зараз, звісно постачання зброї для потреб наших військових вийшло на кращій рівень, ніж рік тому, але допомога потрібна. Вона необхідна в різних аспектах, і обом сторонам, тим що в тилу і тім, що на передовій лінії фронту. Є декілька варіантів, що разом роблять допомогу армії простіше і класифікуються наступним чином:

Благодійність

Благодійність передбачає собою створення умов або допомоги тим, кому вона необхідна, але особа якій допомагають не має бути пов’язана з тим, хто їй допомагає. Окрім того, об’єкт, що надає допомогу не має отримувати від цих дій жодної користі. Благодійні організації в Україні розповсюджене явище. Благодійники займаються всіма аспектами діяльності, тобто починаючи від транспортування людей до безпечних умов життя, закінчуючи створенням для них цих самих умов. Все, чим займаються благодійні фонди може бути класифіковане, як забезпечення нормальної життєдіяльності тих, хто цього потребує. Тобто, Ви можете допомогти теплими речами, їжею, засобами гігієни, тощо. Благодійні організації є офіційно зареєстрованими, їх діяльність контролюється державою, а результати роботи набувають публічності. Можливостей у благодійних фондів України безліч: від допомоги військовим безпосередньо на полі бою до відновлення стану здоров’я бійців, які отримали поранення. Окрім того, люди з усього світу можуть перевести кошти на рахунки благодійних організацій і тим самим допомогти віддалено.

Наприклад, благодійний фонд «Повернись живим» – має широкий спектр допомоги військовим, адже займається не тільки закупівлею тепловізорів, спеціальної військової оптики, дронів, а й допомагає в організації навчання військових. На сайті фонду Ви зможете обрати, як саме і в якому питанні зможете допомогти.

Волонтерство

Волонтерство – це дія, яка створює систему безоплатної допомоги для осіб, що її потребують. Волонтери, які займаються закупівлею медикаментів, військової амуніції, зброї, тощо звільнені від оподаткування. Через цей факт кошти, що будуть направлені на допомогу в більшій кількості підуть на оплату рахунків. Волонтери є в кожному місті і займаються різними видами допомоги. Представники таких організацій можуть самостійно доставити допомогу на лінію фронту, адже більшість має спеціальне посвідчення. Волонтери в змозі надати відповідний зворотній зв’язок безпосередньо від особи, що отримала поміч.

Більшість волонтерів вже не один раз займались закупівлею всього необхідного для фронту, тому мають відповідні зв’язки за кордоном і канали, які 100 % надають їм заявку всього необхідного. Співпрацюючи з волонтером Ви можете бути впевненим, що Ваша допомога дієва і необхідна саме в цей час і цьому місці. Волонтера Ви можете обрати серед мешканців свого міста, можливо це буде навіть знайома Вам людина і питання низької довіри відпаде одразу.

Підтримка родин військовослужбовців

Одним з найскладніших питань є підтримка родин військовослужбовців. Найчастіше, від простих людей такі родини потребують психологічної підтримки. Тож, під час допомоги таким сім’ям дотримуйтесь простих порад:

 • зберігайте тактовність і не робіть зайвих питань, адже людина сама в разі потреби розповість те, що вважає за потрібне;
 • намагайтеся більше слухати;
 • уникайте фраз: «як би я був на твоєму місці…», «я б вчинив інакше…», «як я тебе розумію»;
 • намагайтеся утворити психологічну атмосферу довіри і безпеки, під час розмов продумуйте кожну фразу;
 • спробуйте дізнатись, яким чином родині можна допомогти;
 • розпочніть свою допомогу зі звичайних побутових справ, можливо це буде якась Ваша фірмова страва на вечерю, або допомога на городі, вишита сорочка або теплі шкарпетки. Ці дії зблизять Вас з людиною і вона почне Вам довіряти;
 • не фіксуйте свою допомогу в соцмережах, листах, розмовах, адже родина, якій Ви допомагаєте може бути проти розголосу.

Родина військовослужбовців повинна відчути, що вона не самотня і що Вам не байдуже. Намагайтеся робити будь-яку допомогу делікатно і не розраховуючи на зворотню вдячність.

В любій ситуації, якщо Ви вирішили будь-яким чином надати поміч, пам’ятайте, щo допомога робиться тихо, все інше – театр.

Допомога учасникам бойових дій

Допомога учасникам бойових дій теж розділена на декілька етапів. Так, кожен військовослужбовець має право на отримання:

 • безоплатної лікарської та стоматологічної допомоги,
 • лікування в санаторно-профілактичних закладах (тобто безкоштовне лікування або відшкодування від держави);
 • безкоштовно користуватись послугами міського транспорту;
 • 100 % розміру оплати лікарняних листів;
 • право на робоче місце, в разі скорочення штату на підприємстві;
 • отримати позику на будівництво або ремонт свого будинку;
 • оздоровлення дітей;
 • пільги на отримання освіти;
 • вихід на пенсію за віком в 55 років, за умови набуття страхового стажу не менше 25 років.

Цей список можна ще продовжувати, але від простого громадянина учасник бойових дій теж може отримати допомогу. Це може бути психологічна підтримка, але в тактовному і стислому ключі.

Психологічна підтримка

Нажаль, наша країна тільки починає готуватися до надання змістовної психологічної підтримки військовослужбовцям. Багато громадян, що знаходяться на тиловій лінії фронту вже відчули, що під час спілкування з військовослужбовцями можна отримати неочікуваний психологічний ефект. Слід пам’ятати, що бійці кожен по-різному, але все ж таки пройшли пекло і тому, ні в якому разі не підлягають осуду. Психологічно це міцні люди, які бачили те, що сховано від нас за лаштунками новин і фотокамер. Для них не існує сірих відтінків, вони розділили світ на біле і чорне, і наша з Вами мета перетворити цей світ для них в кольоровий фільм. Це можна досягти, простою вправою, просто задати собі запитання, що було б якби не ці хлопці, дівчата, чоловіки і жінки? Виховати в собі повагу до них, ні в якому разі не відчуття жалості, тому що ці люди заслуговують на відверте прийняття світу і повинні відчувати нашу вдячність.

Наразі створено багато психологічних центрів підтримки військовослужбовців. А в нашому суспільстві потрібно виховати рису, яка б не заважала професіоналам робити свою справу. І слід відійти від радянських штампів і почати працювати на здорове психологічне товариство, адже звернутись за допомогою спеціаліста це не соромно. Західні країни вже багато років безліч проблем подібного характеру вирішили саме за допомогою психіатрів, психологів та соціальних працівників.

як допомогти армії

Благодійні організації

Після 24 лютого 2022 року волонтери, які раніше допомагали армії створили багатоцільові благодійні організації. І це стосується не лише придбання зброї чи амуніції, існують фонди підтримки родин, жінок військовослужбовців або родин, що втратили дім.

Так, «Фонд Маша» – це громадська організація, що створена з метою допомоги жінкам, які постраждали від будь-яких форм насильства. Цей фонд створила Маша Єфросініна, яка залучила до проекту психологів, гінекологів, педіатрів та інших спеціалістів, з ціллю надання безкоштовної допомоги та підтримки.

Одним з відомих волонтерських фондів – є фонд Сергія Притули, що займається закупівлею військового обладнання та зброї.

В одній з наших публікацій ми розповідали про ударний дрон Punisher, що виготовляється в Україні. Волонтерська організація «Благодійний фонд Андрія Хливнюка» займається закупівлею цих пташок для забезпечення вимог наших військових.

Всі ці організації є доволі відомими, а їх допомога виведена в публічну площину.

Внесок бізнесу в допомогу армії

Внесок бізнесу в допомогу українській армії виявився вагомим і довготривалим. Сучасні українські бренди та компанії взяли на себе забезпечення армії в перші місяці війни найнеобхіднішими речами: заправки безкоштовно надавали пальне, магазини продуктів забезпечили необхідними наборами, підприємства білизни та одягу перепрофілювались і розпочали виготовлення військової форми та термобілизни. Аграрії створили свій продовольчий фронт і взяли на себе питання в забезпеченні необхідним продовольством.

На теперішній час допомога не припиняється. Багато брендів створюють розпродажі або окрему суму передають на допомогу ЗСУ. Долучитися до допомоги може будь-який бізнес – від фітнес-клубу до великих готельних комплексів, адже свої послуги вони можуть продати за донат на користь ЗСУ.

Як допомогти армії через єПідтримку та Дію

Рекомендуємо подивитись ці відео-інструкції:

https://youtube.com/shorts/WKt2voB8LC4?feature=share

Поради та рекомендації

Якщо Ви вирішили допомогти армії, Вам необхідно усвідомити декілька питань:

 1. Все, що Ви робите не повинно мати зворотній зв’язок, тобто не чекайте вдячності чи розголосу, адже публічність Вашого вчинку в цій справі не головне;
 2. Обираючи фонд чи окремо людину, якій Ви вирішили допомогти орієнтуйтесь на власні відчуття: довіри, порядності та можливостей;
 3. Оберіть для себе суму або дію, яку Вам буде не важко втратити. Це робиться для того, щоб не очікувати вдячності та не обмежувати себе в можливостях;
 4. З’ясуйте для себе мету допомоги і рухайтесь в цьому напрямку.

З 2014 року, з початку війни в України наші громадяни активно допомагають армії і впевнитись в цьому можна багато разів. Тож, спробуйте прийняти участь в роботі цього механізму, адже за допомогою Вашого внеску перемога неминуча.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 3 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар