ПТРК MILAN – технічні характеристики, вартість за історія застосування в бою

Milan – це протитанковий ракетний комплекс, що належить до зброї 2 покоління. Відстань ураження від ПТРК Milan складає 3 км, засоби ураження комплексу мають характеристику типу «земля-земля».

Ракети Milan уявляють собою керований спосіб знищення броньованої техніки та бетонних захисних споруд. В можливості ПТРК Milan входить ураження цілі, що знаходиться в укритті, а також знищення живої сили противника. Одна з модифікацій ПТРК Milan може вражати композиційну броньовану поверхню товщиною 1000 мм. Ракети останніх версій комплексу мають здатність вражати ціль, що рухається. Розробка ПТРК Milan належить двом країнам, а саме Франції та Німеччині, які тримають ці засоби на озброєнні ще з 1972 року. В наступній статті стисло розглянемо основні характеристики протитанкового ракетного комплексу Milan, вартість та його бойову ефективність.

ПТРК MILAN у солдата

Загальні відомості

Наприкінці 70-х років минулого століття, під час дії угоди між Францією та Німеччиною, було прийнято рішення про розробку легкого ракетного комплексу. Метою було створення протитанкового засобу, який задовільнив би вимоги піхотних військ обох країн угоди. ПТРК Milan отримав швидкострільність, відмінну бойову дальність та особливість в задіянні комплексу в нічний час. Щодо тепловізійної складової, то її додали до модифікації 2006 року Milan 3. В принцип роботи ракети ПТРК Milan входить детонація, за рахунок радіоактивного елементу торій, якого в корпусі налічується до 2 г.

Протитанковий ракетний комплекс Milan став настільки популярним, що знаходиться на озброєнні близька сорока країн світу. За термін існування комплексу з 70-х років минулого століття було виготовлено близько 10 000 пускових установок та 360 000 ракет до них. Його вважають найпопулярнішим ПТРК на рівні з американським аналогом BGM-71 TOW. Адже радіус дії ракети ПТРК Milan складає біля 3 км, а відсоток ураження цілі становить близька 94.

ПТРК MILAN

Технічні характеристики

ПТРК Milan – призначений для ураження цілей середньої дальності на відстанях до 3 км. В залежності від модифікації є можливість застосовувати тепловізійне наведення, здобути ураження цілі, яка захищена товстою композиційною бронею, та має динамічне переміщення.

Комплекс Milan складається з двох частин: пускової установки та безпосередньо ракети. Стрільба виконується за допомогою напівавтоматичної системи наведення, далі проводиться дистанційне керування рухом ракети за допомогою інфрачервоних променів.

Існує декілька модифікацій ПТРК Milan:

№п/п Назва особливість
1 Milan ПТРК, що складається з однієї кумулятивної частини
2 Milan 2 додано тепловізійний приціл, ракета здатна уражати броньовані цілі з композиційною складовою
3 Milan 2Т тандемна кумулятивна частини, яка забезпечує ураження динамічної цілі
4 Milan 3 тандемна кумулятивна частина, тепловізійний приціл з подвійним полем зору (за 7 км виявлення цілі, за 2,5 км розпізнавання цілі)
5 Milan ER подвійна кумулятивна частина, відстань ураження цілі збільшена, здатність побивати 1000 мм броню або залізобетонні конструкції товщиною до 3 м

Конструктивні характеристики ПТРК Milan

1. вага комплексу 45 кг
2. вага контейнеру 13,5 кг
3. довжина комплексу 1,2 м
4. висота корпусу від 0,75 до 0, 95 м
5. діаметр від 0,125 до 0,115
6. швидкострільність 3 постріли за хвилину
7. кількість осіб, що необхідна для експлуатації ПТРК 2 особи

 

8. вірогідність ураження цілі 93 %
9. тривалість польоту ракети від пуску до ураження на відстані 2000 м 13 с

Постріл ПТРК Milan відбувається в лежачому положенні або з коліна військового, якщо ціль знаходиться на малій відстані постріл виконується з плеча. Принцип дії полягає в наступному: двигун приводить ракету в рух одразу після запуску комплексу, далі ракета виконує розкриття стабілізаторів і вилітає зі ствола. Після польоту на відстань 3 метрів двигун ракети, завдяки заряду пришвидшує її рух до 200 м/с та доводить до ураження цілі.

Вартість ПТРК Milan

Остаточної інформації, щодо вартості західноєвропейського протитанкового ракетного корпусу Milan в відкритому доступі не має. Але є ціна за один стандартний комплект ПТРК Milan, яка становить 12 000 англійських фунтів.

В березні 2021 року Індія уклала контракт на закупівлю ПТРК Milan в кількості 4960 одиниць модифікації Milan-2Т. Вартість контракту становила 163 300 000 доларів США.

Бойова ефективність

ПТРК Milan застосовувався під час війни в Іраку в 2015 році. Керівництвом Німеччини було погоджено передачу протитанкових ракетних комплексів Milan загонам Пешмерга.

Серед країн, які на озброєнні мають ПЗРК Milan опиналась і Україна. Так, на початку повномасштабного вторґнення на територію України Російських військ урядом Франції та Італії було надано військовим нашої держави ПТРК Milan. Представники Збройних Сил України відразу почали застосовувати комплекси в дії і відмітили їх значну перевагу над радянськими аналогами, які до цього часу використовує армія супротивника. Адже відсоток попадання в ціль майже 100 %. Бійці, що застосовували ПТРК Milan позиціонували себе з роботою снайперів, так як місце виконання пострілу повинно бути заздалегідь підготовлене, а військовослужбовці, що виконують постріли – захищені від вогневого ураження у відповідь. Але після виконання пострілу військові були вражені меткості системи наведення та досягнення результатів в ураженні цілі.

Висновки

В бойовому застосуванні протитанковий ракетний комплекс Milan проявив себе відмінно. Завдячуючи цьому 40 держав утримують ПТРК Milan на своєму озброєнні багато десятків років. Оператору комплексу потрібно лише тримати об’єкт на прицілі, а все інше зробить напівавтоматична система наведення.

Враховуючи високий відсоток успішних влучань та тепловізор ПТРК Milan, що дозволяє виконувати постріли в будь який час доби, можливість пробивати товстий броньований захист до 1000 мм завтовшки, спроможність ураження залізобетонних конструкцій цю зброю сміливо можна назвати руйнівною і вдалою.

FAQ

Які типи цілей може знищити ПТРК Milan?

ПТРК Milan може знищувати танки, броньовані транспорти, вогнеметні системи та інші броньовані цілі.

Який діапазон дії у ПТРК Milan?

Діапазон дії у ПТРК Milan залежить від версії, але зазвичай він становить близько 2 км.

Яка кількість осіб потрібна для експлуатації ПТРК Milan?

ля експлуатації ПТРК Milan зазвичай потрібні 2 особи: стрілець та оператор керування.

Яка вага ПТРК Milan?

Вага ПТРК Milan залежить від версії, але зазвичай вона становить близько 13-15 кг.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 0 Середня: 0]

Супротив
Додати коментар