ПЗРК Гром – переваги та недоліки, технічні характеристики, ціна

Гром – це переносний зенітно-ракетний комплекс польського виробництва. Зброя такого типу розроблена для знешкодження цілей, що мають інфрачервоне випромінювання. Так, застосування ПЗРК Гром надає можливості в збитті літаків, гелікоптерів та інших повітряних цілей, що летять на висоті від 10 до 3500 м. Такий діапазон висот є для ПЗРК Grom показовим і виводить його на сходинку багатоцільового, сучасного та влучного озброєння.

ПЗРК Grom

Винахід переносного зенітно-ракетного комплексу Гром належить полякам, які з 1995 року тримають його на озброєнні. За період експлуатації було виготовлено понад 3 тисяч одиниць ПЗРК Гром. Операторами цього комплексу стала не тільки Польща, а й Грузія, Литва та Індонезія. Тож, в чому особливість ПЗРК Гром? Які технічні характеристики, вартість і бойове застосування зенітно-ракетного комплексу Гром стисло розглянемо в наступній публікації

Загальні відомості

Поляки створювали свої військові винаходи після тісного вивчення всіх доступних зразків радянського озброєння. Дуже часто росіяни скаржаться, що всі аналоги польських взірців в багатьох випадках основані на радянських конструкціях. Поляки реагують на це філософські і не заперечують той факт, що добре вивчали конструкцію зброї минулих років, але саме завдяки цьому і намагались створити кращі зразки і в багатьох випадках це їм блискавично вдалося. Ми вже публікували інформацію про відомий польській ПЗРК Перун, який перевершив свого попередника і став досконалим винаходом саме завдяки вивченню інженерами зразків зброї минулих поколінь.

ПЗРК Гром

ПЗРК Гром переважає російський аналог Верба, адже заявлена дальність ураження у російської Верби складає 5 км, але ж корисна висота на збиття цілі становить 3,5, тоді як у польського Grom це 4 км. В ПЗРК Гром використовується спеціальна голівка самонаведення, що працює за допомогою використання інфрачервоного випромінювання і може розрізнити теплову пастку від основної летючої цілі.

Технічні характеристики

ПЗРК Гром – призначений для ураження цілей середньої дальності на висоті до 4 км. Є можливість застосовувати тепловізійне наведення, що дає змогу використовувати комплекс в будь-яку частину доби.

Комплект ПЗРК Гром складається з пускової установки, ракети, наземного засобу живлення. Конструкцією ракети ПЗРК передбачено наявність двигуна твердопаливного та головки самонаведення, що працює за інфрачервоним випромінюванням. Також в особливості ракети входить застосування спеціальних фільтрів, що забезпечують відокремлення основної цілі від теплових штучних перешкоджань та інших перепон.

Конструктивні характеристики ПЗРК Гром

1. вага комплексу 18,5 кг
2. вага бойової частини 1,27 кг
3. довжина комплексу 1,648 м
4. калібр 72 мм
5. швидкість навздогін 320 м/с
6. швидкість назустріч 400 м/с
7. мінімальна дальність ураження цілі 500 м
8. максимальна дальність ураження цілі 5,5 км
9. висота, при якій можливий захват цілі, мінімальна 10 м
10. максимальна висота ураження цілі 4 км

Вартість ПЗРК Гром

Остаточної інформації, щодо вартості польського зенітно-ракетного комплексу Гром в відкритому доступі не має. Публікація ще буде оновлюватись, тож можливо Польща відкриє ціну ПЗРК Гром публічному загалу.

ПЗРК Гром в руках військового

Бойова ефективність

Найвідомішим бойовим застосуванням переносного зенітно-ракетного комплексу Grom є війна В Грузії. В 2007 році грузини отримали близько 30 ПЗРК Гром і успішно застосовували їх по летючих цілях російської армії. Відомо про випадок 2008 року, коли з ПЗРК Гром було здійснено 12 пострілів і 9 з них були влучними.

польські ПЗРК Grom

Під час військової операції української армії в 2014 році у російських військових біля аеродрому Краматорська було вилучено переносні зенітно-ракетні комплекси, яких в Росії не було на озброєнні. Тоді військове керівництво України заявило про можливе захоплення під час війни в Грузії військовими російської армії польських ПЗРК Гром. Це свідчить про те, що польський аналог має гарні характеристики і не важкий для опанування без проведення спеціального навчання. ПЗРК Гром чудово підходить для уражень майже всіх видів військової авіації РФ, адже знаходячись на висоті 4 км МИ-24 або КА-52 попадають в зону ураження ПЗРК Гром. Нещодавно, прем’єр- міністр Польщі заявив про наміри в передачі ПЗРК Гром українським збройним силам, що значно підвищить перевагу нашої армії на полі бою.

FAQ

Який принцип дії ПЗРК Гром?

ПЗРК Гром використовує теплову ракету з інфрачервоним прицілом, яка автоматично визначає тепловий слід повітряного об'єкта і направляє ракету на його знищення.

Які основні переваги ПЗРК Гром?

Основні переваги ПЗРК Гром полягають у його портативності, маневреності, високій точності та ефективності, можливості роботи в різних погодних умовах, а також високій швидкості інтеракції між керуванням і стрілецем.

Які цілі можна уражати з ПЗРК Гром?

ПЗРК Гром може уражати різні повітряні цілі, такі як літаки, вертольоти, безпілотні літальні апарати та інші літальні пристрої.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 1 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар