БМП Marder від Rheinmetall – ціна, технічні характеристики, модифікації

БМП Marder – це броньована машина гусеничного типу, що створена для забезпечення вимог піхоти. Винахід БМП Marder належить німецькім військовим конструкторам відомого концерну Rheinmetall, що знайомий нам, як автор бойової машини для піхоти Puma. Надійність німецької військової техніки та її можливості вражають, адже найвідомішим моделям танків та БМП вже по 50 років.

Бойова машина піхоти Marder

За період свого існування німецькі БМП Marder отримали 15 модифікацій, конструктори суворо слідкували за новими технологіями на військовому ринку і довели бойові машини піхоти Marder до досконалості. В наступній статті розглянемо основні характеристики БМП Marder, вартість, розберемось в відмінностях модифікацій та можливостях, що виникнуть у Збройних сил України, якщо до існуючого озброєння додати ці машини.

Загальні відомості

Починаючи з 1959 року німці вирішили розробляти військову техніку, що за своїми технічними характеристиками відповідала можливостям нових танків того часу. Опрацювання проводилось довгих 10 років, як зазвичай участь в проектуванні нових броньованих машин брало декілька компаній і на вирішальному етапі в 1969 році броньовані машини Marder прийняли до серійного виробництва. Саме ці БМП задовольняли вимогам сучасного танку того часу, вони могли вміщували до 12 осіб на борту, маневреність не поступалась танку Leopard 1, екіпаж отримав надійніший захист. БМП Marder повністю замінили старішу версію броньованої машини HS 30. Це найпопулярніша БПМ у світі, на озброєнні Німеччини таких машин налічується близько 390 одиниць. Серед великих операторів німецьких БМП Marder такі країни, як Індонезія, Греція, Чілі, Йорданія. В 2023 році до країн, що мають на озброєнні БМП Marder доєднається і Україна.передсерійні БМП Marder

Розробка військових машин того часу була направлена на протидію радянським зразкам, саме тому БМП Marder використовувати проти російської військової техніки є чудовим обґрунтованим рішенням. Адже весь парк БМП російської армії має коріння виключно радянських розробок. На початку 2023 року розмови про надання нам військової допомоги у вигляді німецьких бмп Marder отримали стверджувальний характер і натепер, наші військові проходять відповідне навчання.

Модифікації

БМП Marder успішно застосовують в різних модифікаціях починаючи з 1970 років. На теперішній час останні версії машин обладнані протитанковим ракетним комплексом Milan, про який ми вже докладно розповідали в минулих публікаціях.

Розглянемо основні відмінності в модифікаціях БМП Marder:

№п/п Назва Особливість
1 Marder 1 класична версія броньованої машини 1971 року, матеріал корпусу забезпечує захист від вогневого ураження снарядами до 25 мм завдяки створенню броні методом приварки металевих пластин різної товщини
2 Marder 1 з ПТРК Milan додано протитанковий ракетний комплекс
3 Marder 1 А1 обладнано системою перископічного спостереження, надано додатковий захист від зброї масового ураження, приціл з функцією нічного спостереження, можливість додаткового зарядження, вага 30 000 кг.
4 Marder 1 А1+ За рахунок зменшення кількості осіб на борту до 5 чоловік збільшено кількість бойового спорядження
5 Marder 1 А1- відсутність тепловізійного обладнання
6 Marder 1 А1А без системи нічного бачення та нічного прицілу
7 Marder 1 А2 Новіші системи прицілу та тепловізорів, покращення конструкції шасі, проведено модернізацію гармати в частині стабілізації, удосконалено паливну систему.
8 Marder 1 А2А1 додано систему шифрування радіосигналу
9 Marder 1 А3 Поліпшення броньованого захисту від снарядів калібром 30 мм та боєприпасів касетного типу, за рахунок збільшення броньованої частини передніх та бокових елементів машини вага збільшилась на 1,6 т. Гальмівна система удосконаленого типу, підвищення рівня шасі, оснащена додатковим кулеметом калібру 7, 62 мм.
10 Marder 1 А4 Модифікація на основі 1А3 з додаванням системи шифрування радіосигналу
11 Marder 1 А5 Модифікація на основі 1А3 з додаванням поліпшеного захисту від мін
12 Marder 1 А1А2 В моделі присутня башня від модифікації 1А1 та ходова частина від А2
13 Marder 1 А1А5 Модифікація на основі 1А1А2 з додаванням системи шифрування радіосигналу
14 Marder 1 А1А4 Модифікація на основі 1А1А з додаванням системи шифрування радіосигналу
15 Marder 1 А1А3 Модифікація на основі 1А1 з додаванням системи шифрування радіосигналу

Marder 1A5

Технічні характеристики

1. вага в модифікації 1 28 500 кг
2. вага в модифікації А3 33 500 кг
3. довжина корпусу 6,8 м
4. ширина корпусу 3,38 м
5. висота корпусу 3,01 м
6. екіпаж 3 особи
7. десант 7 осіб
8. калібр гармати 20 мм
9. швидкострільність основної гармати 1000/хв
10. дальність знищення повітряних цілей 300 м
11. Дальність знищення наземних цілей  2500 м
12. броньований захист лобової частини 20 мм під кутом 70 º
13. швидкість переміщення по шосе 65 км/ год
14. можливості прохідного характеру в брід 1,5 м

на підйомі 60,

рів 2,5

Озброєння бойової машини піхоти Marder виконане автоматичною гарматою калібром 20 мм з основної складової та двома спареними кулеметами калібром 7, 62 мм. Двигун машини має потужність в 600 кінських сил. БМП Marder відома своїми прохідними характеристиками, адже її показники прохідності стіни заввишки 1 м та броду глибиною 1,5 м є вражаючими.

БМП Marder

Вартість

Остаточної інформації, щодо вартості бойових машин піхоти Marder у відкритому доступі не має. Але є сума, про яку повідомили німецькі інформаційні джерела, що ціна бмп Marder складає від 850 000 до 1 000 000 євро.

Остаточна вартість БМП Marder розраховується у відповідності до модифікації та оснащення машини. В подальшому публікацію буде оновлено, тож про всі зміни в ціновій політиці німецьких БМП ми ще повідомимо.схема Marder

Підсумки

Бойові машини піхоти Marder відносяться до важкого озброєння і до початку 2023 року керівництву нашої держави не вдавалось домовитись про військову підтримку такого типу. На початку року німецьке джерело Handelsblatt повідомило про наміри концерну Rheinmetall передати на озброєння української армії 50 танків та 60 бойових машин Marder. Для виконання цієї програми необхідно отримати дозвіл від німецького уряду. Але вже в січні 2023 року керівництво Німеччини оголосило про проведення навчання українськім військовим на управляння БМП Marder.

Чи допоможе така техніка по полі бою? Звісно, адже враховуючи маневреність цих машин, їх потужний двигун і, найголовніше відмінний броньований захист БМП Marder доконало доповнять зв’язку танк+броньована машина піхоти. Тож, в очікуванні позитивних змін в новітньому озброєнні українського війська хочеться додати, що створення і удосконалення німецької важкої техніки виконувалось завжди на підставі провідних інноваційних технологій, отже надання Україні таких машин рушить можливості нашої піхоти до перемоги ще на десяток кроків вперед.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 0 Середня: 0]

Супротив
Додати коментар