Безпілотники Black Hornet Nano – на що здатні ці міні-дрони, ціна та характеристики

Black Hornet – це безпілотний літальний апарат, який було розроблено норвезькими винахідниками. Його назва в перекладі з англійської звучить, як чорний шершень, що цілком відповідає технічним характеристикам і можливостям виконання розвідувальних операцій в складних умовах (місто, окремі будівлі, тощо). Унікальність нано-дрону Black Hornet полягає в тому, що проведення розвідки виходить на новий рівень. Все це можливо завдяки мікро-розміру безпілотного літального апарату Black Hornet – його можливо вмістити в долоні і транспортувати в нагрудній кишені одягу. Що отримують бійці під час розвідки за допомогою БПЛА Black Hornet? Основні технічні характеристики безпілотника Black Hornet з’ясуємо в наступній статті.

безпілотники Black Hornet

Загальні відомості

Роботу над створенням безпілотнику Black Hornet розпочали в 2012 році, і серед семи запропонованих версій було обрано найкращий зразок. Початкові версії дрону Black Hornet не мали інфра-червоної камери і важили лише 17 г при загальній довжині в 100 мм. Саме такий варіант отримала на озброєння армія Великої Британії і в подальшій роботі з БПЛА військові виявили занадто велику крихкість корпусу дрону і завелику ціну, на той момент один екземпляр коштував близько 80 000 англійських фунтів. Тому безпілотник Black Hornet пройшов не одну модернізацію і здобув плюс 7 см в довжину, а також подвоїв вагу. Це все компенсувалось збільшеною дальністю польоту і можливістю виконання розвідувальних операцій в нічний час доби.

бпла Black Hornet

Безпілотний апарат Black Hornet є нано-дроном, який здатний виконувати роботу там, де іншим БПЛА це не під силу. Завдяки маленькому розміру в 17 см і вазі 32 г його можливо помістити в долоню, для його запуску не застосовується окрема платформа і під час польоту БПЛА Black Hornet не потрібно отримувати спеціальний дозвіл, щоб уникнути зіткнення в повітрі з іншими перешкодами.

Технічні характеристики

Безпілотні літальні апарати виготовляла компанія Dynamics, яку придбала фірма Flir Systems, а вже в 2021 році розробка почала належати компанії Teledyne. В пріоритеті цілями безпілотнику Black Hornet повинна стати інформація, яку важко отримати звичайним безпілотником – це розташування ворожих груп в укриттях, будівлях, захаращених приміщеннях. Раніше для проведення розвідки такого типу необхідно було задіяти військовослужбовців, які могли потрапити в засідку ворога і не мали б змоги виконати завдання.

БПЛА Black Hornet застосовується в радіусі дії до 1,9 км. Управління дроном виконують бездротовим пультом з застосуванням планшету на 7 дюймовому екрані.

В комплект безпілотника Black Hornet входять:

  • 2 дрони;
  • зарядна станція;
  • планшет;
  • контролер.

дрон Black Hornet

Конструктивні особливості Black Hornet

№ п/п Характеристика
1 відстань застосування 1,9 км
2 тривалість польоту 25 хв
3 довжина 16,8 см
4 вага 32 г
5 максимальна швидкість 18 км/год
6 швидкість вітру до 77 м/с

Використання дрону Black Hornet виконується в температурному діапазоні від -10°С до + 43°С. Відомості про проведену розвідувальну роботу передаються від БПЛА Black Hornet за допомогою трьох камер, що розташовані в носовій частині дрону на планшет в вигляді відео 640х480 або фотографій з роздільною здатністю 1600х1200 пікселів. Вся інформація з дрону почне надходити оператору зашифрованим каналом на відстані до 2 км, але плюс до цього йде запис на SD карту. Якщо завдання виконується в нічний час, то камери автоматично перемикаються на тепловізор, також існує можливість ввімкнення світлодіодного ліхтаря.

Вартість

Як інформують відкритті джерела, на сьогоднішній день норвезький БПЛА Black Hornet є найменшим і найсучаснішим дроном у всьому світі. Його використовують найбільші армії світу, що є безумовною гарантією успіху на полі бою. Так, ціна Black Hornet становить близько 195 000 доларів США, до комплекту входять 2 дрони. Така комплектація обумовлена не великим часом знаходження БПЛА Black Hornet в повітрі і дає можливість підзарядки одного з дронів, поки інший виконує завдання.

Ефективність

Застосування БПЛА Black Hornet в військових умовах надає можливість проведення розвідувальних операцій в тих умовах, в яких раніше це без людського втручання виконати було неможливо. Схема застосування безпілотнику Black Hornet настільки проста, що навчання займає 20 хвилин. Але найкращим з його функцій є те, що розвідка може виконуватись всередині приміщень, складних будівель та в місті. При цьому розробники БПЛА Black Hornet наголошують на його непомітній роботі, що виконується практично без шуму.

Під час місії в Афганістані армія Великої Британії за допомогою дрону Black Hornet виконувала складні розвідки в горах, знешкоджувала ворожі осередки, що знаходились у засідках, виявляла приховані небезпечні ситуації. Конструкція безпілотника Black Hornet виконана таким чином, що в темно-сірих стінах будинків Афганістану, на гірських позиціях дрон залишався непоміченим. Завдання БПЛА Black Hornet можна спланувати одне або декілька на різних точках, кожній точці надається окрема мета і вся інформація виводиться на екран планшету. В разі втрати зв’язку безпілотний літальний апарат Black Hornet використовує функцію повернення на точку запуску.

мікродрони Black Hornet

Підсумки

На день Незалежності нашої держави в серпні 2022 року уряд Норвегії сумісно з Великою Британією погодити передачу розвідувальних безпілотних літальних апаратів Black Hornet Українським Збройним силам. Ця допомога буде здійснена на суму 9,26 мільйонів доларів США. Враховуючи те, що військові дії в 2022 році вже вийшли на новий рівень і без використання безпілотників не обходиться жодна потужна армія світу, така допомога спрямує увагу військових під час проведення бойових дій на основні задачі і допоможе в швидкому знешкоджені ворожих позицій. Для виконання складних операцій в містах, де неможливе використання звичайних літальних апаратів такі безпілотники, як Black Hornet забезпечать розвідувальні підрозділи необхідною інформацією, а допомога Норвегії та Великої Британії українським військовим буде доречною і зменшить ризики втрати військових в період проведення бойових дій.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 3 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар