Безпілотник H10 Poseidon VTOL UAS – ціна, на що здатен в бою

Безпілотна зброя в Україні досягла піку свого використання на початку 2022 року через повномасштабне російське вторгнення. Для проведення вдалої розвідки та, в багатьох випадках, при складних погодних умовах в українській армії виникла потреба в особливих зразках безпілотних літальних апаратів. Безпілотник Poseidon уявляє собою дрон, що здатен проводити розвідку на шпигунському рівні. Характеристики БПЛА Poseidon дозволяють виконувати складні завдання і при цьому залишатися непомітним для ворога дроном. Інформація, що надходить від БПЛА Poseidon створюється в найвищій якості і може транслюватись одразу у всій системі, тобто не тільки у оператора дрону, а і по всій мережі глибоко в тилу. В наступній статті спробуємо висвітлити можливості безпілотнику Poseidon і впевнитися в його надможливостях.

безпілотник H10 Poseidon II в небі

Що уявляє собою Poseidon

H10 Poseidon VTOL UAS – безпілотний літальний апарат, що оснащений електродвигуном. Розробка належить аерокосмічній компанії Swarmly, штаб-квартира якої знаходиться на Кіпрі. Ця компанія виділила створення безпілотників в окрему лінію VTOL UAS Poseidon, що спеціалізується на створенні сумісних проектів з застосуванням найкращих компонентів компаній-виробників планерів, силових установок та корисного навантаження.

В можливостях дрону Poseidon закладено проведення розвідувальних робіт непомітно для ворога. Завдячуючи надсучасному двигуну і системі спостереження БПЛА Poseidon має здатність виконувати складні завдання на відстанях до 150 км. Керування безпілотнком здійснює спеціально навчений оператор, але довготривале навчання варте тих можливостей, якими наділена ця «пташка». Основною відмінністю літального апарату Poseidon є здатність оминати засоби РЕБ супротивника, тим самим залишаючись непоміченим під час виконання поставлених завдань. Конструкція дрону планерного типу виконана з використанням електричного двигуна VTOL з штовхаючим гвинтом.

дрон Poseidon

Технічні характеристики БПЛА

БПЛА H10 Poseidon VTOL UAS – це монококовий дрон типу «планер», що обладнаний електричним двигуном. Політ виконується за допомогою основного двигуна зі штовхаючим гвинтом та чотирьох електродвигунів з пропелерами. Враховуючи ці деталі, політ безпілотника Poseidon, його злет і посадка виконується безпечним чином, передбачена також можливість висіння в повітрі, в разі аварійних ситуацій до відновлення зниклого зв’язку.

Основною відмінністю дрону Poseidon є можливість виконувати розвідувальні операції в місцевостях, де неможливо використовувати GNSS. БПЛА Poseidon прозорий для засобів РЕБ, завдяки дуже низькому значенню теплових сигналів – він непомітний для ворога.

Безпілотник Poseidon має наступні конструктивні параметри:

  • площа крила складає 100 дм2;
  • довжина дрону 1900 мм;
  • розмах крила 3500 мм.

БПЛА Poseidon працює в діапазоні від -20 ℃ до +60℃, витримує 4 мм опадів за годину.

№ п/п Характеристика Величина
1 максимальна швидкість дрону до 75 км/год
2 вага корисного навантаження 3 кг
3 загальна тривалість польоту 120 хв
4 крейсерська швидкість 75 км/год
5 радіус використання 150 км
6 дальність зв’язку 50 км
7 висота польоту 4000 м
8 час висіння, в разі втрати зв’язку 15 хв

дрони H10 Poseidon II

Вартість H10 Poseidon VTOL UAS

В відкритих джерелах повідомлялось, що благодійний фонд Петра Порошенка закупив безпілотний комплекс H10 Poseidon VTOL UAS для потреб десантно-штурмових військ Українських збройних сил. Вартість одного БПЛА H10 Poseidon VTOL UAS становила 318 000 євро.

Нажаль, більшість інформації про БПЛА Poseidon на офіційних джерелах відсутня, але маємо надію про збільшення інформації в майбутньому, тому в наступних публікаціях будемо ще раз повертатись до цієї теми.

Ефективність

Перед початком використання БПЛА H10 Poseidon VTOL UAS необхідно пройти довготривале навчання. Знання, що отримає оператор безпілотнику допоможуть використовувати цю пташку зі всіма її відмінностями, а це значно збільшить час експлуатації дрону і вижме з його можливостей максимальну користь. Інформація, яку буде передавати безпілотне корисне навантаження Poseidon отримуватимуть одразу в декількох точках управління, на лініях боїв і навіть вглиб тилу, все це можна відразу налаштувати під час запуску.

безпілотник H10 Poseidon II в небі

Бойова ефективність БПЛА Poseidon від використання на бойових розвідувальних операціях в Україні буде доведена дуже скоро. А поки, чекаємо офіційної інформації про використання безпілотників нового покоління Poseidon.

Порівняння з аналогами

БПЛА Poseidon, враховуючи специфіку компанії виробника вже заздалегідь створювався конкурентоспроможним і це досягли за рахунок комплектації найкращими запасними частинами з окремих компаній, кожна з яких є кращою в своїй галузі. Спробуємо порівняти кіпрський БПЛА Poseidon з американським БПЛА Puma RQ-20. Габаритні розміри Puma RQ-20 більш компактні, так розмах крил становить 2,8 м, тоді як у БПЛА H10 Poseidon це 3,5 м. Американський безпілотник Puma RQ-20 має туж саму тривалість польоту, що і БПЛА H10 Poseidon – 2 години. Крейсерська швидкість БПЛА Poseidon значно вища за БПЛА Puma RQ-20 і складає 75 км/год, тоді як американський дрон летить зі швидкістю 37 км/год. Ну і основна відмінність – це радіус застосування, який у БПЛА Puma RQ-20 складає 15 км, тоді як у БПЛА Poseidon це в десять разів більше і складає 150 км. Ціна на кіпрський БПЛА Poseidon дорожча, але і здатність його оминати засоби РЕБ і виконувати завдання за більші відстані того коштує.

Підсумки

На теперішній час застосування безпілотних летальних апаратів в Україні під час проведення бойових дій набуло свого піку. Російсько-українську війну називають війною артилерії та дронів. На полі бою українські військові доводять, що за допомогою якісного розвідувального обладнання можливості нанесення артилерійських ударів збільшені в рази. Волонтерський рух постійно надає Збройним Силам України новітнє і найкраще розвідувальне обладнання, і нещодавно таким подарунком став і кіпрський БПЛА Poseidon. Наразі конкретні деталі використання безпілотників Poseidon невідомі, але стаття ще буде оновлюватись, тож чекаємо на конструктивні зміни в цьому напрямку.

https://youtu.be/u-4GCnxkAbs

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 5 Середня: 4.2]

Супротив
Додати коментар