Протитанковий ракетний комплекс Конкурс – ціна та технічні характеристики

Конкурс – це протитанковий керований ракетний комплекс, який забезпечує знешкодження броньованих цілей, укриття, вогневих точок супротивника та гвинтокрилів, що летять на низькій висоті. Відстань ураження ПТРК Конкурс складає 4 км.

СПТРК Конкурс в змозі знищити ворожу ціль, що знаходиться в укритті, а також живу силу противника. Комплекс розташовується на рухомому шасі БРДМ-2. ПТРК Конкурс – це винахід радянських часів, тож доволі стара зброя для теперішнього часу. В наступній статті стисло розглянемо основні характеристики протитанкового ракетного комплексу Конкурс.

постріл з ПТРК Конкурс

Загальні відомості

Наприкінці 60-х років минулого століття радянськими військовими було прийнято рішення про необхідність заміни вже існуючих на озброєнні протитанкових комплексів «Фаланга» та «Джміль». Метою було створення протитанкового засобу полкового та дивізійного рівня, який би взаємодіяв з переносними ПТРК, міг би працювати на відстанях близько 4 км і мав ракету зі швидкістю 450 м/с. Тульські винахідники розробили нову систему «Гобой», яка в подальшому отримала назву «Конкурс». Але поставленої цілі так і не було досягнуто, розробники відмовились від швидкісної ракети, натомість створивши більш легкий варіант вони досягнули зменшення вартості ПТРК Конкурс за рахунок використання провідної лінії передачі команд.

ПТРК Конкурс

На озброєння ПТРК Конкурс потрапив вже на початку 70-х років. Застосування його було в складі озброєння машин піхотних військових частин армії БМП-2 та БМП-3, де існувала можливість змішаної комплектації з однієї ракети Конкурс і двох Фагот. Взагалі, застосування ПТРК Конкурс було різноманітним, так існував варіант входження в склад винищувачів танків БТР-РД Робот.

Технічні характеристики

ПТРК Конкурс – це комплекс для ураження цілей броньованої техніки, яка може бути рухомою або нерухомою, знищення фортифікаційних укріплень та вогневих точок супротивника.

До комплекту ПТРК Конкурс входить:

  • бойова машина 9П148;
  • пускової установки загальною кількістю в п’ять ракет 9М113.

Конструкція ракети 9М113 передбачає більшу вагу ніж ракета комплексу Фагот, за рахунок цього перша наростила дальність дії майже вдвічі.

Пускова установка 9П135 (або 9П135М,9П135М-1) містить с собі апаратуру управління, прилади наведення та механізм запуску.

Противотанковий ракетнИй комплекс Конкурс

ПТРК Конкурс 9М113 виконана за аеродинамічною схемою «качка», тобто в носовій частині розташований блок управління, а хвостова частина складається з двигуна, що має трапецевидні складні крила та джерело інфрачервоного випромінювання. Під час польоту ракета обертається повздовж вісі зі швидкістю до 7 обертів в секунду.

Інструкція вимагає виконувати наведення на ціль в напівавтоматичному режимі. Дальність ураження ПТРК Конкурс становить від 75 м до 4000 м в денний час, або 3500 м в нічний час доби.

Конструктивні характеристики ракети 9М113

Довжина контейнеру1260 мм
Довжина ракети1165 мм
Калібр ракети135 мм
Розмах крил ракети468 мм
Максимальна швидкість ракети250 м/с
Середня швидкість ракети при забезпеченні ураження цілі на максимальній дальності208 м/с
Вага пульту керування22 кг
Вага ракети 9М11314,58 кг

Конструктивні характеристики ПТРК Конкурс

вага комплексу з 20 ракетами7000 кг
довжина комплексу5750 мм
ширина корпусу2350 мм
висота корпусу2000 мм
висота корпусу в бойовому положенні2680 мм
час переходу з транспортного положення в бойове25с
швидкострільність3 постріли за хв
Кількість осіб, що необхідна для експлуатації ПТРК2 особи

Вартість ПТРК Конкурс

Остаточної інформації, щодо вартості радянського протитанкового ракетного корпусу Конкурс в відкритому доступі не має. Але в 2012 році міністерство оборони Індії підписало контракт на постачання ракет 9М113М до ПТРК Конкурс-М на загальну суму 225 000 000 доларів США за 10 000 ракет. Тобто ціна однієї ракети до ПТРК Конкурс-М коштувала 22 500 доларів США.

Модифікації

ПТРК Конкурсу в 1991 році здійснили ще одну модифікацію, а саме 9К111-1М ПТРК Конкурс-М. Це протитанковий ракетний комплекс з покращеними характеристиками бойової частини. Вага ракети 9М113М більша за ракету 9М113 та складає 16,5 кг. Бронебійність ракети 9М113М досягла 800 мм, тоді як у попереднього зразка 9М113 це 600 мм.

ПТРК Конкурс-М було створено для ураження танкової техніки, яка на початок 1990 року почала оснащуватись динамічним захистом.

Окрім цього, для більш легких варіантів створили самохідні модифікації ПТРК Конкурс. Їх відмінність в тому, що встановлення бойової частини комплексу виконувалось на БМП-1, БМП-2, БМД, БТРД, БРДМ-2, легкі автомобілі підвищеної прохідності. Бойове комплектування таких модифікацій складало чотири ракети. При цьому комплектація могла бути змішаною з ракетами ПТРК Фагот.

Бойова ефективність

ПТРК Конкурс розглядають, як зброю здатну нанести удар на відстані 4 км, що свого часу звісно було проривом в військових справах. Але вночі, хоч і використовуючи тепловізійну техніку дальність знижується вдвічі. Вигідним рішенням було встановлення ПТРК Конкурс на БМП-2 і таких зразків налічувалось близька 20000.

ПТРК КОНКУРС-М

Серед країн, які на озброєнні мають ПЗРК Конкурс Іран, Румунія, Північна Корея. Але на теперішній час росіяни прийшли до масової заміни застарілих ПТРК Конкурс на ПТРК Корнет.

Аналог

Росіяни здебільшого порівнюють ПТРК Конкурс з американським FGM-148 Javelin, але в них значні відмінності. Американські винахідники прагнули до створення інноваційного зразка зброї за принципом «вистрелив-забув». Це досконало втілено в їх FGM-148 Javelin. Однак в порівнянні з ПТРК Конкурс дальність дії значно менша і складає 2500 м. Але особливості конструкції американської ракети полягають в інфрачервоній системі наведення, що і надає комплексу можливість здійснення пуску ракети з будь-якої місцевості і вона успішно знайде ціль. Таких якостей ПТРК Конкурс звісно не має, адже рік створення каже сам за себе і конкурувати з сучасною зброєю йому не вдається.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 1 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар