Безпілотник Чаклун – це безпілотний літальний апарат, що має розвідувальну функцію. Створений в Україні хлопцями-авіамоделістами, що до війни мали хобі, яке з часом перетворилось на справжню роботу. В характеристики БПЛА Чаклун входить можливість отримувати розвідувальні дані непомітно для ворожих позицій. Корпус Чаклуна розроблений таким чином, що зручно може вміститися в будь-який автомобіль, для злету не потрібно окремих злітних смуг чи катапульт, що робить дрон Чаклун справжнім помічником розвідувальних відділень.
Ви впевнились, з наших минулих публікацій, що українські винахідники не стоять на місці. На теперішній час вже відомі моделі Punisher, Лелека-100, Сокіл-300, Фурія, PD-1 українського виробництва зайняли свої позиції на полі бою разом з нашими військовими. Тепер мова піде про новий безпілотний розвідувальний апарат Чаклун, що вже виконує бойові завдання. Які технічні характеристики, дальність польоту, ціна і застосування в бою безпілотних літальних апаратів Чаклун розглянемо в наступній публікації
Історія створення
За час війни в Україні більшість населення вже розуміє, що без якісних безпілотних літальних апаратів на полі бою майже не обійтися. Будь-яке завдання можливо виконати влучно і швидко лише на підставі вчасно отриманих розвідувальних даних з БПЛА. Саме тому, в місті Дніпро у авіамоделістів виникало бажання створити такий дрон українського виробництва. Адже, дуже важливим є той факт, щоб більшість запасних частин для дронів виготовлялись саме в Україні, адже часу на тривале очікування в військових немає. Президент федерації аеромобільного спорту в місті Дніпро Дмитро Панченко запевняє, що український БПЛА Чаклун вже здивував своїми технічними можливостями на полі бою.
Назва Чаклун з’явилась не випадково, адже до основних переваг дрону входить проходження маршруту непомітно для ворога, це стосується не тільки візуального руху, але й непомітність для засобів радіоелектронного перехоплення. Тож, з боку авіамоделістів було справжнім дивом створили такі винаходи. На теперішній час на полі бою перебуває біля 100 одиниць безпілотних літальних апаратів Чаклун. В разі пошкодження, у військових є можливість передати БПЛА в ремонт, що значно збільшує термін загальної експлуатації Чаклуна.
Технічні характеристики
БПЛА Чаклун – виготовлений для проведення розвідувальних місій і передачі даних про координати цілі, що записується на змінний носій. Однією з особливостей дрону Чаклун – є спроможність обходити засоби протиповітряної оборони і повертатись на позиції неушкодженим.
Особливим фактором під час придбання дрону Чаклун є проходження операторами спеціального семиденного навчання, під час якого бійці починаючи з практичних термінів в авіа галузі переходять до управління безпілотником за допомогою авіа-симулятора. Закінченням навчання вважається можливість бійця виконати екзаменаційне завдання, знайти необхідну кількість цілей за допомогою дрону, успішно здійснити злет і посадку апарату. Зліт виконується з руки військового, посадка в стабілізаційному режимі літака.
Існує можливість запрограмувати посадку дрону в тій точці, яка необхідна оператору, тобто після запуску дрону оператор може покинути це місце і зустріти БПЛА Чаклун в заздалегідь запланованих координатах. В разі створених нестандартних ситуацій і втраті зв’язку з оператором, безпілотник Чаклун все одно продовжить виконання завдання.
В комплект БПЛА Чаклун входить:
- дрон в кількості 2 одиниць;
- корисне навантаження у вигляді відеокамери GoPro Hero – 2 одиниці;
- ноутбук з вшитим програмним забезпеченням;
- змінні запчастини;
- комплект для виконання ремонту в бойових умовах;
- зарядний пристрій;
- 4 акумуляторні батареї;
- пульт управління з дистанційним налаштуванням.
Конструктивні характеристики БПЛА Чаклун
✅ Вага дрону (в залежності від корисного навантаження) | від 2,2 до 4 кг |
⚡️ Швидкість | 90 км/год |
⭐️ Дальність польоту | 150 км в обидві сторони |
✍️ Висота польоту | 300 м |
🏆 Розмах крил | 1400 мм |
⏰ Час на приведення робоче положення | 5 хвилин |
Застосування в бою
Вже сотня безпілотних літальних апаратів Чаклун працюють на бойових позиціях. За час експлуатації БПЛА Чаклун було проведено навчання 210 операторів, а кількість виготовлених дронів складає 250 одиниць. Сотня військових підрозділів в ЗСУ вже отримали на експлуатацію українські розвідувальні літальні апарати Чаклун. Зі слів військових, робота БПЛА Чаклун значно краща за китайські квадрокоптери, адже відстані, що може долати українська пташка більші, а ціна менша.
Щодо ще однієї переваги, то вартість безпілотного літального апарату Чаклун складає 400 000 гривень за весь комплект. Тому, враховуючи його чаклунські ТТХ з обходу засобів РЕБ, БПЛА Чаклун є доволі сильним конкурентом своїх дороговартісних аналогів.
Підсумки
На теперішній час більшість пересічних українців вже зрозуміла, що війна з Росією довела – не менш важливу роль, ніж важка артилерія та літаки, на полі бою грають безпілотні літальні апарати. За час повномасштабного вторґнення Росії до України багато винахідників вже не словом, а ділом допомагають нашім збройним силам. Зараз існують українські «байрактари», чудові варіанти розвідувальних дронів, все це з часом стане модернізовуватись і лише завдяки підтримці уряду та народних донатів стало можливим взагалі.
З цього слід зазначити, що хлопці-батьки Чаклуна з Дніпра потребують постійної підтримки і наразі опановують новий проект, де буде застосований тепловізор в веденні розвідувальних операцій. Також, у них на меті створення ударного дрону з радіусом застосування 400 км і можливістю несення корисного навантаження вагою 12 кг. Як Ви встигли впевнитись, українські винахідники не стоять на місці і покроково наближають неминучу перемогу.
Головний автор статей на сайті suprotyv.com. Сумлінно дотримується відповідності з офіційними джерелами інформації для компонування тексту.