Безпілотник Форпост (searcher) – технічні характеристики, ціна та бойова ефективність

БПЛА Форпост – це безпілотний авіаційний апарат, що застосовується для виконання розвідувальних та пошукових операцій. В створенні безпілотнику Форпост приймали участь російські конструктори, але основою послужив БПЛА Searcher ізраїльської компанії Israel Aerospace Industries, яка в свій час продала ліцензію на виробництво дронів росіянам. В наступній статті спробуємо розібратися в технічних характеристиках безпілотного літального апарату Форпост.

безпілотник форпост

Історія БПЛА Форпост

В 1990 році в Ізраїлі на виставці військової техніки Asian Aerospace було представлено першу модель безпілотнику Searcher. Через два роки бпла Searcher вже прийняли на озброєння ізраїльської армії. Розробники вмістили в характеристики безпілотнику Searcher можливість проводити пошукові, розвідувальні операції в радіусі до 220 км з загальною тривалістю польоту до 14 годин. При цьому висота стелі використання дрону Searcher становила 4575 м. Після 1990 року бпла Searcher витримав не одну модернізацію, що здебільшого вплинуло на характеристики двигуна і несло за собою поліпшення загальних основних характеристик дрону Searcher.

В 2009 році Росія двічі купувала у концерну Israel Aerospace Industries безпілотні літальні апарати Searcher. Результатом такої співпраці в 2010 році стало створення сумісного підприємства, на якому безпілотники Searcher повинні були збирати для задоволення потреб російської армії. В 2012 році Росія розпочала випуск ліцензованої копії бпла Searcher ІІ під назвою Форпост.

БПЛА «Форпост-Р»

Технічні характеристики

Безпілотний літальний апарат Форпост створений для забезпечення проведення розвідувальних та пошукових операцій під час проведення бойових дій. Виробником дронів Форпост в Росії став Уральський завод цивільної авіації. В комплект комплексу Форпост входить машина управління і локалізовані безпілотні літальні апарати.

Довжина5,85 м
Діаметр фюзеляжу дрона1,4 м
Розмах крил8,55 м
Дальність:250 км.
Тривалість польоту18 годин
Максимальна вага корисного навантаження100 кг
Злітна вага454 кг
Швидкість польоту220 км/год
Крейсерська швидкість111 км/год

На бпла Форпост використовується двигун Jabiru 2200, який має потужність 45 кінських сил. Однією з причин великої ваги дрону є використання паливного баку об’ємом в 142 л, а середня витрата палива при роботі дрону складає 10 л за годину. Безпілотник Форпост може виконувати завдання в діапазоні від – 35 ℃ до + 49 ℃ на висоті до 5797 м.

В якості спостережуваного обладнання в дроні Форпост застосовують дві камери:

  • інфрачервону
  • електрооптичну

Лінійка безпілотників Форпост в 2019 була оновлена модернізованою версією дрону і отримала назву Форпост-Р. Принциповою зміною стала заміна двигуна на АПД 85 російського виробництва. Але плюсів проведення такої модернізації значно менше ніж мінусів. Використання російського двигуна збільшило вагу бпла Форпост на 50 кг, також зменшилась середня висота польоту до 5 км, а це вже крок до створення умов швидшого ураження дрону.

Вартість

З відкритих джерел стало відомо, що вартість безпілотного літального апарату Форпост становить 7 000 000 доларів США. Це найвища ціна безпілотників такого класу в Росії. Враховуючи накладені на РФ санкції, виробником бпла Форпост було внесено в конструкцію дрону зміни, з метою уникнення використання закордонних комплектуючих. І це суттєво зменшило ефективність безпілотників Форпост.

бпла форпост

Ефективність

На теперішній час використання безпілотних літальних апаратів є невід’ємною частиною озброєння в найвпливовіших країнах світу. Визначальними характеристиками БПЛА Форпост зобов’язаний ізраїльському дрону Searcher. Це стосується обладнання дрону оптичними станціями, які можуть розрізнити ціль за допомогою тепловізійних каналів. Для безпілотника Форпост не буде проблемою визначити ціль на відстані до 8 км. Це говорить для збільшену дальність виявлення об’єкту.

форпост росії

БПЛА Форпост знайшли широке використання під час проведення військової компанії у Сирії. Також, не один десяток дронів Форпост було збито українськими військовими з моменту нападу РФ на нашу державу. Неодноразове знищення БПЛА Форпост свідчить про значну вразливість подібного роду зброї Російської Федерації.

Порівняння з аналогами

Останні модернізації безпілотнику Форпост проводять наведення на ціль за допомогою лазерного променю, така ж фукнція є у американського безпілотника Puma RQ-20. Але бпла Puma RQ-20 важить лише 5, 9 кг, габаритні розміри Puma RQ-20 більш компактні, так розмах крил становить 2,8 м, тоді як у Форпоста це 8,55 м. Різниця є і в самій системі спостереження, так у російського Форпоста камери не мають такої роздільної здатності і зуму, як у БПЛА Puma RQ-20.

Форпост дуже великий і важкий серед подібних безпілотників сучасного військового ринку. А його можливість розвивати швидкість до 220 км/год – це перевага, але його крейсерська швидкість вдвічі менша, робоча висота теж значно менша заявленої. Після заміни двигуна на російський аналог АПД 85 висота польоту Форпосту зменшилась до 5 км в порівнянні з ізраїльським безпілотником Searcher II, який має 7 км.

Підсумки

Безпілотні літальні апарати зайняли не останнє місце в військовій системі кожної країни. БПЛА Форпост на російському ринку достатньо давно і росіяни покладають на цей вид озброєння багато сподівань. Але, враховуючи велику кількість збитих безпілотників Форпост українськими військовими, слід зазначити, що цей тип дронів потребує модернізації і кращим, за свого попередника ізраїльського бпла Searcher II Форпост так і не став. Стаття ще буде оновлюватись, тож можливо в майбутньому з’явиться більш детальна інформація.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 1 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар