Американський безпілотник Puma RQ-20 – ціна та технічні характеристики

БПЛА Puma RQ-20 – це безпілотний літальний апарат американського виробництва, що застосовується для виконання розвідувальних операцій за допомогою застосування оптичних і інфрачервоних камер на борту дрону. В умовах протистояння російській агресії українські військові потребують принципово нових і інноваційних рішень в сфері розвідки. В межах пакету надання військової допомоги від Сполучених Штатів Америки 1 квітня 2022 було оголошено про передачу Збройним Силам України безпілотників Puma RQ-20. Це, насамперед, допоможе українськім військовим силам в виконані складних завдань розвідувального характеру, тож спробуємо розібратись в особливостях безпілотнику Puma RQ-20 в наступній статті.

безпілотник Puma RQ-20

Історія БПЛА Puma RQ-20

Безпілотний літальний апарат Puma RQ-20 був розроблений американською компанією AeroVironment, що відома виготовленням дронів-камікадзе Switchblade. Створення дрону Puma RQ-20 відбулось в 2007 році, в тому ж році здійснили його перший політ. З 2008 року з компанією-виробником AeroVironment і військовим керівництвом США було укладено договір і безпілотники Puma RQ-20 посіли своє місце на озброєнні американської армії. В подальшому модель дрону Puma RQ-20 постійно вдосконалювалась, так в 2014 було створено Puma RQ-20 AE – який може виконувати роботу в екстремальних погодних умовах при температурах від – 29 ℃ до + 49 ℃ та при швидкості вітру до 46 км/год. Серед інших модифікацій:

  • Solar Puma, який буде працювати на ультратонких сонячних батареях, що збільшить час роботи на понад 9 годин;
  • RQ-20B: Block 2 Puma AE – це безпілотник з більш потужною силовою установкою, більшою витривалістю батареї, з новим набором датчиків Mantis i45;
  • LRTA Puma – це оновлений варіант Puma RQ-20 AE з дальнім відстеженням LRTA, що збільшує радіус дії до 60 км;
  • Puma LE – це модель з розширеною модифікацією акумулятора до 5,5 годин.

бпла Puma RQ-20 в небі

Технічні характеристики

Безпілотний літальний апарат Puma RQ-20 створений для проведення розвідувальних операцій.

Радіус застосування бпла Puma RQ-20 складає 15 км. Зліт виконується з руки оператора, додаткової установки або злітної смуги не потрібно.

Конструкція дрону Puma RQ-20 створена таким чином, що завдячуючи наявності пропелеру в носовій частині він може злітати з руки навіть при відсутності вітру. Приведення в робоче положення БПЛА Puma RQ-20 складає декілька хвилин. Робота безпілотника Puma RQ-20 може здійснюватись, як за допомогою оператора, так і без його участі за допомогою каналів GPS-навігації.

В комплект комплексу Puma RQ-20 входять:

  • дрон;
  • станція наземного керування.

дрон Puma RQ-20

Конструктивні особливості Puma RQ-20

Довжина1,4 м
Розмах крил2,8 м
Потужність двигуна1 к.с.
Крейсерська швидкість37 км/год
Максимальна швидкість83 км/год
Час польоту2 години
Радіус застосування15 км
Максимальна злітна вага5,9 кг

Безпілотний комплекс Puma RQ-20 оснащений сучасною системою спостереження. Це оптична електронна система Mantis i45N, що уявляє собою багато сенсорну двовісну систему, в яку входять звичайна та тепловізійна камери з шести-кратним зумом. Важливою особливістю БПЛА Puma RQ-20 є підсвічування лазерним променем військової цілі, що надає змогу здійснювати точніші удари по ній.

Вартість

З відкритих джерел стало відомо, що вартість безпілотного літального апарату Puma RQ-20 становить 250 000 доларів США. Приблизно 1000 одиниць дронів Puma RQ-20 було виготовлено з початку 2007 року. Так, БПЛА Puma RQ-20 перебувають на озброєнні у 20 країнах, майже всі вони є членами НАТО.

Ефективність

Наразі використання безпілотних літальних апаратів є невід’ємною частиною озброєння в найвпливовіших країнах світу. БПЛА Puma RQ-20 успішно застосовує частина морської піхоти американської армії, так всього на озброєнні знаходиться 325 систем. Серед інших країн, що придбали для себе безпілотні системи Puma RQ-20 є Естонія, Німеччина, Латвія, Великобританія, Єгипет, Бельгія.

запуск Puma RQ-20

Зараз компанія AeroVironment очікує дозволу на розгорнення Puma RQ-20 на Алясці, з метою підтримки екіпажів під час ліквідації розливу нафти та інших місцевих потреб.

Порівняння з аналогами

Безпілотник Puma RQ-20 порівняємо з його аналогом Орлан-10 російського виробництва. Габаритні розміри Puma RQ-20 більш компактні, так розмах крил становить 2,8 м, тоді як у Орлан-10 це 3,1 м. Вага Орлану-10 більша і складає максимум 18 кг, тоді як БПЛА Puma RQ-20 важить лише 5, 9 кг. Різниця є і в самій системі спостереження, так у російського Орлану -10 камери не мають такої роздільної здатності і зуму, як у БПЛА Puma RQ-20. Американський безпілотник Puma RQ-20 оснащений унікальною системою наведення лазерного променю на ціль і це є значною перевагою при веденні артилерійського вогню. Тож безпілотник Puma RQ-20 все ж вигідно відрізняється від своїх аналогів.

Підсумки

На сьогоднішній день неможливо уявити успішну сучасну армію, яка б не використовувала безпілотні літальні апарати. В БПЛА Puma RQ-20 втілені сучасні технології відеоспостереження, розробники постійно працюють над вдосконаленням і вже перейшли до використання сонячних батарей на більш нових моделях, що значно підвищить час виконання роботи дронів. В безпілотнику Puma RQ-20 одночасно втілено і чудову якість відеоспостереження, і можливість злітати з руки оператора і інноваційне наведення на ціль лазерним променем. Тож, розробники американського безпілотника Puma RQ-20 врахували всі мінуси в розвідувальних дронах такого класу і перетворили їх в плюси.

 

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 0 Середня: 0]

Супротив
Додати коментар