БПЛА General Atomic MQ-1C Grey Eagle: ціна та технічні характеристики

General Atomic MQ-1C Grey Eagle – безпілотна авіаційна система середньої висоти американського військового ринку. До цього назва була дещо іншою: Warrior, потім Extended-Range Multi-Purpose або ERMP. Після внесення змін до конструкції безпілотника General Atomics MQ-1 Predator фірмою «General Atomics Aeronautical Systems», було розроблено цю систему для військових потреб армії Сполучених Штатів Америки. В цій статті розглянемо всі особливості даного безпілотника.

General Atomics mq-1c Gray Eagle

Загальна інформація про MQ-1C Grey Eagle

«Grey Eagle» в перекладі з англійської мови означає «сірий орел», що цілком відповідає його зовнішньому вигляду і призначенню, враховуючи його потенціал і роль в оборонній системі США.

БПЛА mq-1c Gray Eagle

З метою заміни RQ – 5 Hunter, що раніше були на озброєнні армії Сполучених Штатів, в 2002 році було оголошено конкурс багатоцільових безпілотних літальних апаратів далекої дальності. Після тривалих випробувань і пошуку позицій з найкращими бойовими показниками, обрали БПЛА Warrior, який отримав позначення MQ-1C, а в 2010 до назви додали символічне «Grey Eagle».

Технічні характеристики MQ-1C Grey Eagle

Американський ударний безпілотник MQ-1C Grey Eagle – це ударна зброя середнього класу, яка знаходиться в повітрі на висоті до 9 км протягом 25 годин з 4 протитанковими ракетами AGM-114 Hellfire або 8 ракетами AIM-92 Stinger на борту. Також є можливість встановити 4 керованих протитанкових бомби GBU-44/B з можливістю лазерного наведення на ворожу ціль. В залежності від кількості та потужності ракет, безпілотник MQ-1C може знищити броньовану ціль ворога з висоти 8 км. Також їх застосовують для знешкодження літаків, гелікоптерів і навіть крилатих ракет.

Основні характеристики General Atomic MQ-1C Grey Eagle:

 • злітна маса – 1633 кг;
 • вантажопідйомність – 360 кг;
 • довжина – 8,53 м;
 • висота – 2,1 м;
 • розмах крила – 17 м;
 • силова установка Thielert Centurion 1.7 Heavy-Fuel Engine 123 кВт;
 • точки підвісу – 4.

безпілотник mq-1c Gray Eagle

оснащення боєприпасами:

 • 4 ракети AGM-114 Hellfire або 8 ракет AIM-92 Stinger;
 • 4 керовані бомби GBU-44/B Viper Strike з лазерним наведенням.

Конструктивні можливості:

 • швидкість – від 167 до 309 км/год;
 • час роботи – 25 годин.

Ціна MQ-1C Grey Eagle

Кошторис однієї одиниці безпілотного комплексу дорівнює $ 10.0 млн. Вартість комплекту, в який входить: 4 одиниці безпілотних летальних апаратів MQ-1C, станція наземного керування і система супутникового зв’язку складає близько $ 90.9 млн. На теперішній час, пройшовши низку випробувань та модернізацій, шляхом усунення помилок попередніх поколінь літальних апаратів середньої висоти та завдяки великій потужності озброєння, що може вміститися на борту, саме цей БПЛА знаходиться на озброєнні армії Сполучених Штатів Америки.

Бойове застосування “Сірого Орла”

В залежності від типу озброєння, що буде використовуватись під час експлуатації американського ударного безпілотника MQ-1C, можна виділити декілька можливостей з ураження противника – це будь-яка броньована ворожа ціль, авіація, включно з крилатими ракетами та танкова складова частини армії ворога. Управління цим БПЛА виконується оператором за допомогою системи супутникового зв’язку зі станції наземного керування.

обслуговування MQ-1C Grey Eagle

Навчання на оператора «Grey Eagle» триває декілька місяців. Цей безпілотний літальний апарат можливо використовувати не лише для досягнення ураження військових цілей, а і з метою проведення розвідувальних операцій. Він застосовується в межах проведення військових дій за допомогою авіації середньої висоти. Після проходження низки випробувань і модернізацій компанія «General Atomics Aeronautical Systems» створила досконалу систему оперування, досягла максимальних можливостей в вантажопідйомності, що значно вплинуло на більш важкий арсенал озброєння цього безпілотника.

Аналоги

Найвідомішим аналогом General Atomic MQ-1C Grey Eagle є турецький Bayraktar TB2. Він також відноситься до безпілотної летальної зброї середньої висоти. Але за своїми характеристиками MQ-1C значно потужніший і ось чому: його злітна маса більша за турецький аналог майже вдвічі, а отже його вантажопідйомність перевищує байрактар в частині несення на борту більшої і важчої кількості озброєння. «Grey Eagle» розвиває швидкість на 100 км/год більше, а завдяки більшій кількості ракет його сміливо можна назвати «повітряною ППО». Американська версія БПЛА сумісна з багатьма видами озброєння, що може втримати на борту, аніж його турецький аналог. А ще його називають «атакуючим дроном». Висота польоту безпілотника MQ-1C досягає 9 км.

Американські військові побоюються, що «атакуючий дрон» під час виконання бойових завдань на території України може потрапити до рук росіян, що може спричинити розшифрування секретних даних цієї зброї. Саме тому, надання нашій армії таких літаків поки що залишається відкритим.

Підсумки

Для підтримки наступальних операцій з повітря, з метою ушкодження ворога на великих відстанях одночасно декількома ракетами або керованими протитанковими бомбами – General Atomic MQ-1C Grey Eagle немає аналогів в світі. Використання цього БПЛА може вплинути на хід найскладнішої військової операції, переломивши хід бойових дій на сторону країни, що має його на озброєнні. Адміністрація президента Джо Байдена можливо запропонує Конгресу США продати Україні 4 комплекти безпілотників MQ-1C Grey Eagle, що значно спростить ведення бойових дій проти російської агресії на території нашої країни.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 1 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар