Тактичний дрон камікадзе Phoenix Ghost – чим відрізняється від інших БПЛА

Використання сучасної авіації є вкрай важливим для воєнного захисту держави. Одним з “останніх слів техніки” є безпілотник Phoenix Ghost американського походження. Даний дрон-камікадзе вже прийшов на поміч Збройним Силам України. Чому саме цей БПЛА є ідеальною летальною зброєю в українській місцевості розберемо далі.

Phoenix Ghost
Як саме виглядає Phoenix Ghost досі невідомо.

Історія безпілотників Phoenix Ghost

Високопоставлені чиновники Пентагону порівнюють безпілотник Phoenix Ghost зі схожою моделлю тактичного баражуючого боєприпасу Switchblade. Історія створення дрону Phoenix Ghost розпочалася ще до повномасштабного вторгнення Росії. Проте, вже після запиту українського керівництва на певні види озброєння (після 24 лютого 2022 року), розробники дрону з Туреччини та США повністю налаштували процес виготовлення БПЛА Phoenix Ghost індивідуально під потреби армії України.

Виробником апарату є компанія Aevex Aerospace, що спеціалізується на повітряній розвідці, геоданими та створення картографій.

Технічні характеристики

Тактичні безпілотники Phoenix Ghost оснащені інтегрованою бойовою частиною, й тому мають можливість перебувати в повітрі довгий час в режимі спостерігання. Після команди від оператора дрони швидко вступають в бій та виконують складні завдання атаки ворога.

Більшість технічних характеристик Phoenix Ghost на сьогодні тримають у секреті, проте деякі дані все ж відомі:

  • дрон можна використовувати для виконання завдань на значну дальність, адже БПЛА може перебувати в повітрі більше 6 годин;
  • літальний апарат Phoenix Ghost може злітати вертикально;
  • є дієвим для ліквідації та ушкодження середньоброньованих наземних цілей;
  • може літати на достатню відстань і вночі, завдяки наявності інфрачервоних датчиків;
  • за розміром дрон-камікадзе Phoenix Ghost невеликий – він здатний розміститися в рюкзаку.

Застосувати безпілотник можна лише один раз – для розвідки та подальшої атаки, після виконання завдання апарат самознищується.

запуск безпілотника

Оцінки експертів

За оцінками воєнних експертів, 121 одиниця ударного безпілотника Phoenix Ghost, що входить в пакет допомоги Україні, має допомогти ЗСУ в розвідувальних та контрнаступальних операціях проти російських загарбників.

До того ж, представники компанії-розробника “Aevex Aerospace” запевняють, що для керування сучасною моделлю БПЛА необхідно пройти мінімальне навчання. З 1 травня 2022 року 20 українських військових вже вивчають прискорений курс з керування американським дроном.

В Пентагоні кажуть про те, що БПЛА “Phoenix Ghost” є удосконаленою версією тактичного дрону Switchblade, що орієнтований саме на нанесення удару по позиції ворога. Проте “Привид Фенікса” (переклад з англ.) має більший об’єм можливостей, про який поки замовчують.

Представник штаб-квартири Міноборони США Джон Кірбі впевнений, що дрон-камікадзе “Phoenix Ghost” абсолютно відповідає всім запитам українських військових на Донбасі.

Аналоги

БПЛА “Привид Фенікса” має декілька схожих аналогів, основні з яких – американський дрон  “Switchblade-600”, ізраїльській “Harop” та польський “Warmate”. Головна відома відмінність аналогічних апаратів від сучасного Phoenix Ghost – в можливому часу перебуванні в повітряному просторі.

Switchblade-600 БПЛА
Switchblade-600

Аналоги БПЛА зазвичай використовують для виконання завдань тривалістю не більше 40 хвилин. До того ж, розміри схожих апаратів більші за компактний безпілотник від Aevex Aerospace.

Підсумки

Отже, в українському арсеналі з’явився сучасний летальний помічник від американської компанії. БПЛА “Phoenix Ghost” разом з іншою західною технікою за керівництвом військових ЗСУ має значно покращити позиції України у війні проти російської агресії.

Скоро ми побачимо перші результати роботи дрону-камікадзе, слідкуйте за оновленням матеріалу. А поки ви можете подивитись відео про Phoenix Ghost:

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 2 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар