Тактичний ударний безпілотний авіаційний комплекс Switchblade – характеристики

Switchblade — це тактичний ударний безпілотний авіаційний комплекс, розроблений американською компанією «AeroVironment». Призначення цього комплексу полягає в ураженні противника методом самознищення. За класифікацією комплекс асоціюється, як «баражуючий боєприпас». Більш поширеною назвою є дрон-камікадзе. Switchblade був розроблений для виконання завдань в умовах ведення близького бою в гірській місцевості. Винахід цього комплексу став проривом в військовому забезпеченні сил піхотної частини армії Сполучених Штатів Америки. Його перше застосування відбулося під час воєнної операції США в Афганістані в 2012 році.

Комплекс має мінометний пуск, він компактний і може запускатись з будь-якої платформи. Ще однією важливою перевагою американських дронів-камікадзе switchblade є здатність знищувати ціль на далекій відстані та змінювати напрямок руху, якщо в цьому виникла необхідність. Для навчання керування комплексом потрібно не більше 2 днів, він простий в застосуванні і значно дешевший за системи типу FGM-148 Javelin. Switchblade в перекладі на українську мову – «складний ніж». Ця назва виникла через здатність крил дрону розкриватися вже після запуску. Розглянемо детальніше цей БПЛА.

безпілотникSwitchblade

Технічні характеристики

Switchblade сконструйовано компактним, його можливо помістити в рюкзак, але використовувати рекомендовано з наземних, морських або повітряних платформ. За своїми характеристиками, а саме відстанню на ураження цілей і властивостями боєголовки комплекси поділяються на два типи:

 • Switchblade 300;
 • Switchblade 600.

Вони можуть вражати цілі на відстанях від 10 до 80 км, виконувати навіть ті завдання, ціль яких змінюється після запуску. З ними доречно працювати в умовах ведення ближнього бою в складних місцевостях, де використання підтримки з повітря ускладнене. Також завдяки електричному двигуну він майже безшумний, що ускладнює виявлення його ворогом. Військовими цілями цих комплексів може бути від декількох одиниць особового складу ворога або легкої техніки до важкої броньованої техніки.

Switchblade 300

«Switchblade 300» було розроблено для одноразового використання з метою нанесення ударів на ураження цілей та збільшення можливостей піхотної частини армії.

Враховуючи його вагу в 2,7 кг та довжину в 610 мм, дрон-камікадзе «switchblade» досить компактний і тим самим зручний для використання. Його зручно носити з собою, щоб при нагоді використати на полі битви.

Загальні характеристики:

 • «Switchblade 300» розроблений таким чином, що спеціальний контейнер має в собі пусковий механізм, крила розгортаються вже після запуску комплексу, в цей же час ударний снаряд потрапляє в повітря;
 • керувати дроном – камікадзе можна на відстані до 10 км, але час застосування обмежується 10 хвилинами;
 • через невелику тривалість знаходження дрону в повітрі, його використання з метою проведення розвідки стає недоцільним, але він чудово справляється з ураженням цілей на далеких відстанях і тим самим забезпечує вогневу підтримку підрозділів, навіть в складних військових обставинах;
 • «Switchblade 300» оснащений кольоровою камерою та системою визначення координат GPS, що дозволяє швидко та точно визначати і відстежувати бойові цілі;
 • додатково комплекс оснащений програмою, за допомогою якої можливо заздалегідь ввести данні про місцезнаходження цілі, яка потребує знищення;
 • боєголовка з зарядним еквівалентом 40 мм гранаті, що може знищити особовий склад ворога або легку броньовану техніку;
 • є функція скасування удару, яку може здійснити оператор і провести корегування в координатах цілі.

як виглядає Switchblade 300

Завдяки тому, що електричний двигун, який приводить в рух ударний снаряд, має невеликі розміри – його політ стає безшумним, тим самим ускладнюючи виявлення. Він розвиває швидкість до 160 км/год у момент нанесення удару по військовій цілі.

«Switchblade 300» використовує наземну станцію управління GCS, як і інші системи виробництва «AeroVironment».

Switchblade 600

«Switchblade 600» – відрізняється від попередньої версії дрону більшою вагою, яка складає 23 кг та потужною здатністю боєголовки, залишаючись при цьому переносним і легким в застосуванні.

характеристики Switchblade 600

Загальні характеристики:

 • дальність його польоту вища і становить до 40 км;
 • збільшений до 20 хвилин час польоту. Враховуючи це, розробники збільшили дію «Switchblade 600» до 80 км, а швидкість в момент атаки військової цілі до 185 км/год;
 • в комплекс входить боєголовка, яка здатна знищити бронетехніку;
 • система керування з ураження цілі виконується за допомогою планшету, що оснащений сенсорним екраном. Керувати боєприпасом можливо як в ручному режимі, так і автономно;
 • система GPS дрону зашифрована таким чином, що має захист від спуфінгу і при перехваті даних модуля ворогом – вона відключається.

як виглядає Switchblade 600

«Switchblade 600» може бути встановлена на наземну платформу, нараховуючи одразу 6 комплектів, є можливість запуску з повітря, що забезпечує схему ураження повітря-поверхня.

Дрон-камікадзе може нести в собі протитанкову боєголовку, але в застосуванні мати більшу та точнішу дальність ураження, ніж протитанкові ракети за значно меншу ціну.

Ціна

Ціна на комплекси «Switchblade» стартує від 6000 $.

Бойове застосування

Американські БПЛА камікадзе switchblade можуть застосовуватись з наземних, повітряних або морських платформ. Керує запуском оператор, набуття навичок якого триває до 2 днів. В залежності від того, яку ціль необхідно вразити, на якій вона знаходиться відстані – приймається рішення про запуск дрону «Switchblade 300» або «Switchblade 600». Якщо відстань до цілі становить до 10 км, а мета полягає в знищенні легкої броньованої техніки або особового складу ворога – використовується «Switchblade 300». При знищенні бронетехніки на відстані від 10 до 80 км – використовується «Switchblade 600», який має більший час польоту та більш потужну боєголовку.

запуск switchblade

Аналоги

До аналогів можна було б додати попередників комплексу на військовому ринку, таких як Raven або Puma, але їх можливо використовувати лише для ведення розвідки, тоді як дрони-камікадзе здатні вразити військову ціль з точністю і значною швидкістю.

Комплекси «Switchblade» виконують завдання оператора з силою, що коливається в межах еквіваленту від 40 мм гранати до FGM-148 Javelin. Враховуючи мобільність застосування та значну потужність – аналогів комплексу «Switchblade» в світі не має.

FAQ (Часті запитання)

Як працює switchblade?

Switchblade являється баражуючим боєприпасом, тобто дроном-камікадзе. Він летить в ціль і підриває її разом з собою.

Скільки коштує switchblade?

В порівняні з аналогами, ціна в switchblade невисока - від 6000$.

Підсумки

Завдячуючи своєму розміру, що здатні вміститися в рюкзак і точності, що досягається системою GPS – комплекси «Switchblade» витіснили з воєнного ринку своїх попередників – Raven або Puma.

В межах пакету військової допомоги від Сполучених Штатів Америки в березні 2022 року було анонсовано надання Українській армії 300 комплексів «Switchblade». Для війни в Україні постачання комплексів «Switchblade» є безумовною перевагою на полі бою, враховуючи точність, мобільність і легкість застосування цих баражуючих боєприпасів.

Також рекомендуємо подивитись відео про Switchblade:

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 2 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар