БПЛА Валькірія – технічні характеристики, ціна, ефективність в бою

Валькірія представляє собою безпілотний авіаційний комплекс, який було розроблено українськими винахідниками на замовлення фонду волонтерської допомоги Сергія Притули. Через значну тривалість антитерористичної операції, яка розпочалася на сході України внаслідок російського вторгнення, військовий ринок нашої держави гостро потребував сучасних засобів проведення розвідки, тому на полі бою виникла можливість появи сучасного безпілотнику Валькірія. Можливості БПЛА Валькірія повністю відповідають вимогам сучасної зброї, технічні характеристики не поступаються аналогам безпілотників, що використовують військові найпотужніших армій світу. Тож, в даній статті детально розглянемо тонкощі українського БПЛА Валькірія, що був створений на волонтерські кошти і має право називатися «народним» дроном.

Безпілотник Валькірія

Загальні дані про БПЛА Валькірія

Безпілотний апарат Валькірія призначений для проведення розвідки в військовий час, але, як і в більшості країн світу його можна використовувати під час проведення пошукових цивільних місій. Для військових задач його використання і в день і вночі є безумовною перевагою. Дрон Валькірія допомагає в коригуванні артилерійського вогню, тож це багатофункціональна розробка.

АСУ 1 Валькірія

Ідея і безпосереднє створення належить ТОВ Авіаційні системи України, що розташоване в місті Київ. Під час розробки інженерами було враховане питання проведення зручного запуску і посадки, БПЛА Валькірія злітає з леєрної частини автомату. Відсутність необхідності в використані спеціальної площадки запуску дрону Валькірія робить український БПЛА маневреним і готовим до виконання завдань зі складних місцевостей. Безпілотник Валькірія оснащений сучасною системою автопілотування, програмним забезпеченням з відкритими кодами. Дрон працює з апаратною платформою Mission Planner, ArduPilot, а також Pixhawk.

Технічні характеристики

АСУ 1 Валькірія створено в 2015 році українським ТОВ Авіаційні системи України.

Безпілотник Валькірія розвиває швидкість до 108 км/год, максимальна висота, яку може набрати безпілотник – 2 км, тривалість знаходження в повітрі при нормальних погодних умовах становить близька 2 годин.

Конструктивні характеристики:

  • розмах крила – 1,6 м,
  • максимальна злітна вага – 3,5 кг.

Безпілотник Валькірія не потребує спеціальної злітної площадки, його можна запустити з любої місцевості, з рук або леєра автомату. Посадка передбачена в автоматичному режимі по принципу посадки літака.

Безпілотний авіаційний комплекс ASU-1 Валькірія

Основні характеристики БПЛА Валькірія:

  • тип дрону: «летюче» крило;
  • радіус застосування 3400 м;
  • матеріали корпусу: карбон та композит;
  • електричний двигун;
  • крейсерська швидкість 60 км/ год;
  • температурний діапазон застосування від -20 ℃ до +40℃.

В комплект безпілотного літального комплексу Валькірія входять:

  • три дрони;
  • наземна станція керування;
  • денне корисне навантаження;
  • нічне корисне навантаження;
  • антени;
  • інше обладнання.

Керування БПЛА АСУ 1 Валькірія здійснюється зі станції наземного керування, що уявляє собою ноутбук захищеного зразка.

Вартість

Враховуючи те, що розробка дрону Валькірія досить нова і виконувалась не з метою продажу, а для допомоги українським військовим на полі бою, точної інформації про вартість в відкритому доступі немає.

Проте, є інформація про вартість БПЛА Валькірія на системі Prozorro, що складала 199 800 гривень станом на 2017 рік.

На теперішній час ціна одного дрону Валькірія складає близько 674 000 гривень.

Бойове застосування

БПЛА Валькірія стала довгоочікуваним безпілотником українського виробництва і з 2017 року наказом Міністерства оборони України безпілотна авіаційна система була допущена до експлуатації Збройними Силами України в особливий період.

В 2017 році БПЛА Валькірія було надано одному з підрозділів командування Північ для проведення розвідки в військових умовах. З того часу, дрон Валькірія успішно виконував складні завдання і повертався до розробників лише для проведення технічного огляду і дрібного ремонту. За скромними підрахунками було здійснено біля 27 успішних вильотів, це один бойовий виліт в проміжку 4-5 діб.

бпла валькірія

Військові надали нові назви БПЛА Валькірія, так його називали Валею, але найпоширенішою другою назвою стала Дракоша. Ця нова назва має підґрунтя, адже в 2017 році виробництво безпілотників профінансувала компанія Dragon Capital. Технічні характеристики БПЛА Дракоша доповнили можливостями виконання монтажу відео в онлайн режимі, акумуляторні батареї замінили на сучасні з підвищеною ємністю. Тож, на теперішний час БПЛА Валькірія пройшов складну процедуру модернізації і став значно кращим представником розвідувальної зброї України.

Порівняння з аналогами

Під час створення безпілотнику Валькірія українські винахідники намагались забезпечити максимальне поєднання плюсів західних аналогів розвідувальних дронів, але при цьому вартість комплексу повинна була бути доступнішою. Їм це блискавично вдалося, тож спробуємо порівняти українську безпілотну авіаційну систему Валькірія з американським БПЛА Puma RQ-20.

дрон Валькірія

Габаритні розміри Валькірії більш компактні, її розмах крил становить 1,6 м, тоді як у БПЛА Puma RQ-20 це 2,8 м. Вага Puma RQ-20 більша і складає максимум 5,9 кг, тоді як БПЛА Валькірія важить лише 3,5 кг. Звісно, система спостереження американського дрону Puma RQ-20 більш вдосконалена та дорога,  це досягалося за рахунок встановлення камери вищої роздільної здатності і зуму. Американський безпілотник Puma RQ-20 оснащений унікальною системою наведення лазерного променю на ціль і це є значною перевагою при веденні артилерійського вогню. Також крейсерська швидкість БПЛА Валькірія вища за БПЛА Puma RQ-20 і складає 60 км/ год проти 37 км/ год американського аналогу. Ну, а щодо вартості, то літальний апарат Puma RQ-20 коштує 250 000 доларів США, як зазначалось вище – українська Валькірія значно дешевша.

Підсумки

Найцікавіше те, що зброя, яка була створена в умовах війни і пройшла справжні випробування на полі бою є безперечним плюсом для розвитку військової галузі з виготовлення безпілотних апаратів власного виробництва. БПЛА Валькірія завдячує своїй появі волонтерській команді Сергія Притули, але її створення стало одним з перших кроків в великій кропіткій праці українських винахідників на шляху перемоги українського народу над ворогом. Справжня народна любов лунає з лагідних других назв безпілотнику Валькірія, які звучать як Дракоша та Валя, а успіхі в застосуванні на полі бою БПЛА Валькірія стали безумовним доказом можливостей створення в Україні розвідувальної зброї конкурентоспроможного напрямку.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 6 Середня: 4.3]

Супротив
Додати коментар

  1. Богдан

    Потрібен борт Валк 1
    Екіпаж обурений.

    Відповіcти
  2. Влад

    кожен хто хоч раз читав щось про дрони, знає-чим ЛЕГШИЙ–тим ВАЖЧЕ ним керувати, вітер зносить!
    , а тут це перевага???

    Відповіcти
    1. Адміністратор

      Низька вага безпілотника має як свої переваги, так і недостатки. Тут не вказано, що це є саме однозначна та суттєва перевага, але все ж часто вага відіграє роль – мобільність є важливою складовою ведення розвідувальних операцій. Велика вага БПЛА частіше зустрічається у дальніх бойових безпілотників.

      Відповіcти