Що являє собою БПЛА Bayraktar Akinci – технічні характеристики, ціна

Bayraktar Akinci – це безпілотний літальний апарат нового покоління, який розроблено турецькими винахідниками компанії «Bayraktar Defence», з метою створення ударного, розвідувального дрону великої потужності.

Українське підприємство ДП « Івченко-Прогрес» створили двигун AI-450, який успішно пройшов випробування та поєднався з байрактаром «Akinci». Завдячуючи українському двигуну – безпілотник «Akinci» здобув можливість підійматись майже на 12 км, при цьому нести на борту до 1350 кг боєприпасів.бпла Bayraktar Akinci

БПЛА «Akinci» створений для проведення ураження військових цілей, а також виконання розвідувальних операцій. Назва «Akinci» є символічною для турецького військового ринку та в перекладі на українську мову означає «легку кавалерію». Саме таку зброю турки використовували під час правління перших султанів Османської імперії.

Такий вид зброї матиме можливість завдавати вогневих ударів на рівні пілотованого літака. «Bayraktar Akinci» оздоблено найсучаснішим розвідувальним обладнанням: тепловізорами, потужними камерами, радарами, необхідними високоточними сенсорами. В наступній статті розберемося з особливостями технічних характеристик та можливостями сучасної безпілотної зброї такого типу.

Історія БПЛА «Bayraktar Akinci»

На початку 2018 розпочалася історія створення дрону «Bayraktar Akinci». С початку турецькі винахідники планували застосовувати двигуни «Tusas Engine Industries», але після створення в 2019 році сумісного українсько-турецького виробництва на базі компаній «Укрспецекспорт» та «Bayraktar Defence» для безпілотника «Akinci» створили 2 двигуни AI-450.

Після проведення низки випробувань виявилося, що двигуни українського виробництва найкраще задовольняють вимогам, що ставились до безпілотної літальної зброї Туреччини, а саме для «Bayraktar Akinci».

Вже восени 2019 на офіційних джерелах відео перших випробувань БПЛА«Bayraktar Akinci».

Bayraktar Akinci в небі

Найкращою демонстрацією дронів «Bayraktar Akinci» був їх переліт з європейської частини Туреччини до Азербайджану на виставку «Teknofest». Під час перельоту безпілотник «Akinci» подолав відстань близько 2000 км за 5 годин. Ще кращий результат байрактар «Akinci» отримав під час попередніх випробувань, це була відстань в 7507 км і знаходження безпілотника в повітрі склало 25 годин. Звісно, що після таких блискучих результатів охочих купити для озброєння БПЛА«Bayraktar Akinci» буде багато. Але на теперішній час єдиним офіційним оператором БПЛА«Bayraktar Akinci» є Туреччина

В майбутньому компанія «Bayraktar Defence» планує запустити завод зі збирання безпілотних літальних апаратів в Азербайджані.

Технічні характеристики

Безпілотний літальний апарат «Bayraktar Akinci» – це дрон, що може нести важке озброєння вагою до 1350 кг. Вага зброї розташовується на 8-ми точках підвіски безпілотника, так в можливості входить несення зброї до 900 кг на зовнішніх точках байрактару та зброї до 450 кг на середній частині фюзеляжу.

БПЛА «Bayraktar Akinci» буде укомплектовано надсучасною зброєю. Так планується використання «розумних» боєприпасів типу МАМ-С, МАМ-L, МАМ-Т, що виготовляються фірмою «Roketsan» безпосередньо в Туреччині. Бомби такого типу здатні знищувати як нерухомі так і рухомі цілі. Наведення здійснюється за допомогою лазерного променю, що дає виняткову можливість враження цілі на відстанях до 8 км, а якщо застосувати супутникову навігацію, то на дальності 14 км.

Боєприпаси Bayraktar Akinci
Боєприпаси до Bayraktar Akinci

Байрактар«Akinci» планують оснащати найсучаснішими системи спостереження та ведення розвідки. З цією метою будуть задіяні радари з активною антенною решіткою, тепловізори та камери, спеціальні чуттєві сенсори.

Конструктивні особливості Bayraktar Akinci

Вантажопідйомність1350 кг
Розмах крил20 м
Довжина12,2 м
Висота4,1 м
Максимальна злітна вага5500 кг
Максимальна швидкість361 км\год
Крейсерна швидкість240 км\год
Витривалість часу25 годин
Запас ходу7 500 км
Практична стеля12 192 м
Робоча висота9100 м

Безпілотний літальний апарат «Bayraktar Akinci» оснащений 5 лопатевим гвинтом постійної швидкості. В конструкцію байрактару включено 2 двигуни, що мають наступні характеристики: силова установка складається з 2-х турбогвинтових двигунів AI-450 по 560 кВт. Цей двигун був розроблений запорізьким українським підприємством ДП « Івченко-Прогрес». Він і забезпечив БПЛА «Bayraktar Akinci» можливістю побити всі рекорди безпілотної літальної авіації в частині часу знаходження в повітрі, вантажопід’ємості та здатності досягати 12 км в висоту.

Ціна Bayraktar Akinci

Інформації, щодо ціни на безпілотні літальні апарати «Bayraktar Akinci» в відкритому доступі немає. На початку 2022 року з’явилася інформація, що підприємство «Bayraktar Defence» отримало замовлення на виготовлення та продаж байрактарів «Akinci». За словами співзасновника компанії Халуки Байрактара контракт на постачання БПЛА підписаний в кінці 2019 року. Але замовник, що зголосився купити дрони «Bayraktar Akinci» залишився невідомим. Тож можливо трохи пізніше стане відомо про ціну на комплекси такого типу.

Порівняння з аналогами

Рівноцінно порівняти «Bayraktar Akinci» можна лише з «Bayraktar TB2», але це безпілотники одного напрямку, хоча «Bayraktar Akinci» є більш посиленою версією свого відомого попередника.

Тож спробуємо порівняти турецький ударний дрон «Bayraktar Akinci» з російським «Оріоном». Управляння «Akinci» може передаватись від однієї наземної станції до іншої, що є зручною функцією, враховуючи дальність польоту турецького БПЛА. В безпілотнику «Оріон» така функція відсутня. Щодо габаритних розмірів, то «Оріон» менший в довжину на 4,2 м, але вага корисного навантаження у російського дрону теж менша. За класифікацією зброї, що здатен нести безпілотник «Оріон» програє «Akinci», останній комплектується високоточними бомбами типу МАМ. Тож можна дійти висновку, що «Bayraktar Akinci» значно виграє в російського «Оріону». А вигадана назва російського БПЛА «Убивця байрактарів» точно не виправдовує своє існування.

дрон Bayraktar Akinci

Підсумки

На теперішній час застосування безпілотних літальних апаратів є безумовним плюсом на полі бойових дій. Проведення розвідки з можливістю одночасного нанесення вогняного удару робить безпілотні літальні апарати «Bayraktar Akinci» одним з фаворитів на ринку сучасного озброєння ведучих країн світу. Зброя такого типу вирішує одразу цілий комплекс питань. Розробники БПЛА «Bayraktar Akinci» створили новий і принципово один з кращих в світі вид безпілотних літальних апаратів. На озброєння України вже надходили попередні версії безпілотних ударних дронів компанії «Bayraktar Defence».

Під час російсько-української війни військові сили ЗСУ використовували зброю такого типу з високою ефективністю. Наразі відкрите питання про закупівлю волонтерськими організаціями України та від волонтерів країн Балтії, Польщі ударних дронів «Bayraktar» для забезпечення Збройних Сил України. Українські військові продемонстрували світу високу точність та ефективність в застосуванні БПЛА «Bayraktar» .

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 1 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар