Безпілотник Punisher – технічні характеристики, ціна та бойова ефективність

Punisher – це безпілотний ударний літальний апарат, який було розроблено українською компанією «UA Dinamics». Унікальність українського ударного дрону Punisher полягає в тому, що команда винахідників, яка розробила комплекс на 90% складається з ветеранів антитерористичної операції на сході України. Ці хлопці на ділі знають всі плюси і мінуси від використання БПЛА на лінії бойових дій. Безпілотник Punisher називають молодшим братом турецького ударного «Bayraktar TB2». Цей дрон здатен проводити розвідувальні операції та наносити вогневі удари.

Безпілотник Punisher

Внаслідок довготривалої антитерористичної операції на сході України – військові стикнулись з відсутністю на внутрішньому військовому ринку достатньої кількості безпілотних летальних апаратів. Так почали з’являтись ідеї винахідників, багато з них отримали необхідну підтримку і були втілені. Тож в наступній статті спробуємо розібратися в особливостях дрону Punisher, адже військові винахідники зробили все, щоб українські безпілотники полегшили ведення розвідки та спростили нанесення вогневих ударів на відстанях до 45 км.

Що відомо про Punisher

Роботу над створенням безпілотнику Punisher розпочали в 2016 році, коли виникла необхідність проведення розвідки в тилу ворога на сході України, а також нанесення вогневих ударів по командним пунктам в ситуаціях, коли для українських військових досягнути мети на лінії зіткнення було складно. Компанія «UA Dinamics» складалась з більшої кількості працівників, що приймали участь в боях і безпосередньо знали всі проблеми зсередини. Одним з публічних представників фірми-розробника безпілотного комплексу Punisher став Дмитро Томчук, який долучився в 2022 році і після цього діяльність компанії вже не була таємною.БПЛА Punisher

Зі слів Дмитра – на меті компанії було створення ударної зброї для знищення військових складів, командних пунктів, тобто знищення артерій постання боєприпасів ворога. Це надавало можливість значно затримати ворога на позиції і виграти час для української сторони. Також за габаритними розмірами український ударний дрон Punisher такий же, як швейцарський безпілотник-камікадзе «Switchblade», але останній набагато дорожчій і одноразового використання. За офіційною інформацією БПЛА Punisher здійснив до війни в Україні близько 120 місій, але на той час це трималось в секреті.

Технічні характеристики

Безпілотний комплекс Punisher, зі слів винахідників, на теперішній час є найдешевшим і найлегшим ударним дроном. В пріоритеті його цілями повинні стати стаціонарні установки радіозв’язку ворога, командні пункти, системи протиповітряної оборони, будь-які боєприпаси, паливо та інше, словом все, що може вивести з ладу супротивника і зупинити можливість наступу.

Компанія «UA Dinamics» проводить 3 тижневе навчання операторів і це є обов’язковою вимогою до покупців – без проходження тестів безпілотники не продаватимуть.

БПЛА Punisher застосовується в радіусі дії до 45 км. На борту дрону знаходиться зброя, що представляє собою уламково-фугасний снаряд 75 мм (довжиною 500 мм). За звичай ударну силу безпілотника Punisher застосовують після проведення ретельної розвідки, з метою точного нанесення удару. Точність попадання снаряду в ціль складає 4 м 2.

В комплект комплексу Punisher входять:

  • дрон;
  • станція контролю наземного базування;
  • калькулятор в балістичній системі;
  • контейнери навантаження;
  • кейс для транспортування;
  • катапульта;
  • додаткові інструменти;
  • додаткові запасні частини;
  • обов’язковий пакет проведення навчання для оператора.
Комплекс БПЛА Punisher
Дані від сайту UADYNAMICS.COM

Конструктивні особливості Punisher

відстань нанесення удару45 км
бойове навантаження2 кг
круїзна швидкість20 м/с
максимальна швидкість198 км/год
час польоту1,5 години

Час, що витрачається на запуск безпілотника Punisher, складає 7 хвилин, час на перезарядку – 3 хвилини. Завдячуючи тихій роботі електродвигуна – БПЛА Punisher виконує завдання без зайвого шуму, тому виявлення його ворогом майже неможливо. Весь політ український ударний дрон Punisher виконує за допомогою автопілоту, участь оператора необхідна лише на зльоті та посадці безпілотника.

Окремої уваги заслуговує інновація компанії «UA Dinamics» – балістичний калькулятор. Це спеціально розроблена програма, що забезпечує, на підставі інформації про координати цілі, скидання снаряду. Ця функція надає можливість проведення вогневих ударів по цілям з застосуванням штучного інтелекту.

Вартість

Як інформують відкритті джерела, на сьогоднішній день український безпілотний літальний апарат Punisher є найдешевшим ударним дроном серед військових БПЛА у всьому світі. Так, ціна комплекту безпілотника Punisher становить близько 50 000 доларів США. Якщо порівнювати з американськими безпілотними комплексами, то ціна останніх складає 65 000 доларів США. Компанія «UA Dinamics» надає можливість, в разі втрати одного дрону «Punisher», замінити його за ціну в 10 000 доларів США. Тобто весь комплект купувати не потрібно.

Дрон Punisher

Зі слів співвласника компанії «UA Dinamics» Дмитра Томчука вартість комплексу «Punisher» складається лише з собівартості. До військових частин ЗСУ дрони Punisher передаються компанією безкоштовно, а їх виготовлення виконується за підтримки донатів від волонтерських організацій. Але повна вартість експортного варіанту БПЛА «Punisher» в майбутньому складатиме 197 000 доларів США.

Ефективність

Застосування БПЛА «Punisher» в військових умовах надає можливість проведення розвідувальних операцій та нанесення вогневих ударів по командним пунктам ворога, складах палива або боєприпасів. Більшість літальних апаратів, що застосовуються Збройними силами України на полі бойових дій – це розвідувальні безпілотники. Так, визначним чином наявність ударних БПЛА зможе вплинути на хід бойових дій.

На теперішній час українські дрони «Punisher» надаються виробниками безкоштовно для забезпечення потреб ЗСУ. Після проведення низки тестувань – безпілотник компанії «UA Dinamics» під назвою «Punisher» було схвалено і погоджено для бойового застосування Збройними силами України.

На теперішній час створено 8 комплектів комплексу «Punisher», 2 з яких виконують завдання в бойових умовах, 5 комплексів готові до передачі майбутнім екіпажам, 1 використовують для проведення навчань.

Порівняння з аналогами

Через другу назву БПЛА Punisher – «молодший брат байрактару» спробуємо порівняти його з турецьким аналогом «Bayraktar TB2». Це дві версії ударних дронів, але відмінності є. Так, як вказувалось вище український ударний безпілотник Punisher значно дешевший за турецький аналог. В габаритних розмірах «Punisher» значно менший, але поряд з цим він забезпечує меншу силу нанесення ударів, тому що зброя «Bayraktar TB2» значно потужніша. Знаходження турецького дрону в повітрі за часом значно більше, ніж у українського, його польотом керує команда операторів, тоді як для безпілотника Punisher достатньо задіяння трьох осіб.

Український байрактар
байрактар

Також маленький розмір дрону «Punisher» надає йому можливість уникати ураження ворожими системами протиповітряної оборони. Для запуску «Bayraktar TB2» необхідно обладнати злітну смугу – в Punisher таких вимог до старту немає. Звісно, турецький варіант більш потужний, але для невеликих вогняних ударів, що необхідно виконати пролетівши через перетин фронту не помітно для ППО, доцільніше використовувати український безпілотник Punisher.

Підсумки

На теперішній час застосування безпілотних летальних апаратів в Україні під час військових дій набуло свого піку. Українські винахідники залучили військових для створення ідеального дрону, що може провести розвідку, не потребує тривалого опанування, має змогу наносити вогневі удари, для чого застосовує унікальну програму «балістичний калькулятор». Можливості українського безпілотного літального апарату Punisher будуть задовольняти не тільки військові потреби.

Розробники прогнозують, що після війни БПЛА можна буде застосовувати для доставки медикаментів в складні умови, проведення пошуків людей, розслідування транспортних пригод та інше. А поки українські військові боронять свою землю, компанія «UA Dinamics» пообіцяла розвиватися і надалі забезпечувати Збройні сили України сучасною зброєю власного виробництва. Звісно з часом інформації буде більше, тож чекаємо на оновлення інформації в майбутньому.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 2 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар