Протитанкові ракетні комплекси Корнет: ціна, дальність польоту ракети та інші характеристики

Корнет – це протитанковий ракетний комплекс. ПТРК отримала індекс в ГРАУ – 9К135. Його застосовують з метою ураження танкових, броньованих цілей. Модифікація Корнет-Д має можливість ураження також і повітряних цілей.

Вперше цей комплекс надійшов на озброєння в 1998 році. Розробка належить Тульському конструкторському бюро «Приладобудування». ПТРК «Корнет» надійшов на заміну таким комплексам, як «Метис», «Фагот» та «Конкурс», в ньому змінили систему наведення. В «Корнет» ПЗРК наведення виконується за допомогою лазерного променю. В наступній статті спробуємо розібратися в основних характеристиках і принципах дії переносного зенітно-ракетного комплексу такого типу.

ПТРК Корнет

Загальні відомості про Корнет

Принцип дії ПТРК 9К135 «Корнет» полягає в ураженні броньованих танкових цілей. Це універсальний високомобільний збройний комплекс, що забезпечує протитанкову оборону військових формувань, а також є учасником наступальних операцій в межах допомоги з подавлення різноманітних вогневих точок супротивника.

ПТРК «Корнет» створений для ураження сучасних бойових танкових одиниць, навіть тих, що мають вбудований динамічний захист на таких відстанях, що перевищують дальність ведення прицільного танкового вогню. Його також застосовують для знищення різних фортифікаційних споруд, в тому числі залізобетонних, малошвидкісних летальних або надводних цілей. Тактична дальність застосування ПТРК «Корнет» складає 6 км вглиб лінії супротивника.

Протитанкові ракетні комплекси Корнет

Технічні характеристики ПТРК

Переносний ПТРК «Корнет» створено зручним у використанні, для його експлуатації не потрібно довготривале навчання. Приведення в робоче положення комплексу можливо виконати з будь-якої непідготовленої площини, його здійснюють з коліна, плеча, або інших позицій, які на момент роботи ПТРК більш зручне і безпечніше для бійця.

ПТРК «Корнет» оснащений системою кодування лазерного променю, що надає можливість ведення перехресного або паралельного вогню одночасно з двох пускових установок. Також комплекс виконує завдання навіть в умовах радіо-електронних або оптичних перешкод. Компактність ПТРК «Корнет» забезпечує компактний блочно-модульний панелі управління, не великою масою, універсальністю вузлів кріплення , що дає можливість розміщення комплексу на будь-яких площадках, платформах або автомобілях.

Комплектація

ПТРК «Корнет» включає в себе:

  • транспортно-пусковий контейнер;
  • ракету;
  • переносний пункт управління;
  • наземне джерело живлення;
  • переносний електронний планшет.

Конструктивні характеристики протитанкового ракетного комплексу «Корнет»:

Вага транспортно-пускового контейнеру з ракетою29 кг
Вага ракети26 кг
Вага БЧ7 кг
Калібр ракети152 мм
Довжина ракети1200 мм
Розмах крил ракети460 мм
Двигунракетний твердопаливний
Бойова частинатандемна кумулятивна
Тепловізійний приціл1ПН-79 «Метис-2»

Протитанковий ракетний комплекс « Корнет» має оперативну дальність 5,5 км в денний час та 3,5 км вночі, мінімальна дальність стрільби – 100 м. Система наведення за допомогою лазерного променю – напівавтоматична. Час, який необхідний для приведення ПТРК «Корнет» в бойове положення менше 1 хвилини. Бойова скорострільність 2-3 постріли за хвилину. Комплекс функціонує в температурному діапазоні від – 50 ℃ до + 50 ℃, модифікація ПТРК « Корнет-Э» від – 20 ℃ до + 60℃. Бронепробиваємість такого комплексу 1000-2000 мм за ДЗ.

В ПТРК «Корнет» широкий спектр ракет, що можна застосовувати. Це ракети сімейства 9М, що мають різні види бойових частин.

Тигр с ПТРК Корнет

Принцип дії ПТРК «Корнет»

Оператор з наведення або автоматична система комплексу «Корнет» підсвічують ціль лазерним променем. Ракета ПТРК, за допомогою власної системи наведення утримується на промені і слідує до військової цілі. Виробник наголошує про високу стійкість до будь-яких радіо- або інших перешкод під час такого наведення. Приймач лазерного випромінювання знаходиться в хвостовій частині ракети, що забезпечує стійкість до такого виду перешкод.

Вартість ПТРК «Корнет»

Остаточної інформації, щодо вартості комплексу «Корнет» на теперішній час в відкритому доступі немає. Враховуючи інформацію з відкритих джерел – росіяни оцінюють ПТРК «Корнет» в десять разів дешевше ніж американський Javelin. Приблизна ціна на американську версію протитанкової ракетної зброї стартує від 200 000 доларів США. Тож можна підрахувати, що ціна ПТРК «Корнет» приблизно становитиме 20 000 доларів США.

Бойова ефективність

ПТРК «Корнет» отримала широке застосування під час Ливанської війни в 2006 році. Згідно промови генерального секретаря Хезболи Хассана декілька комплексів та ракет було захоплено територіальною обороною Ізраїлю. Згідно технічного звіту армії Ізраїлю було встановлено пошкодження біля 40 одиниць танкової техніки. Характер ураження відповідає діям ПТРК «Корнет».

вистріл з ПТРК Корнет

Ракети комплексу «Корнет» з тандемно-кумулятивною частиною здатні пробити близько 1300 мм броні під динамічним захистом. Також є можливість знищення бетонного моноліту товщиною 3000 мм.

Ракетний комплекс простий в керуванні, тож екіпаж може опанувати ПТРК «Корнет» за один день.

Аналоги

Звісно порівняння протитанкового ракетного комплексу «Корнет» кружляє навколо американського аналогу «Javelin». Рік створення в цих ПТРК майже одночасний, але в них є відмінності.

Головною відмінністю протитанкових комплексів «Корнет» та «Javelin» є не мобільність першого, бо після виконання пострілу з Корнету військовий залишається на позиції, тоді як «Javelin» працює за методом «вистрелив-забув» – який американці і намагались досконало втілити. Після вильоту з Джавеліну, ракета сама знайде ціль, а військовий, що здійснив запуск, зможе змінити позицію на більш безпечне місце. Тобто, американська версія хоч і коштує значно дорожче, але направлена на максимально можливе збереження життя військового.

Також дивіться відео з ТОП-5 ПТРК української армії:

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 3 Середня: 5]

Супротив
Додати коментар