Протитанковий ракетний комплекс Корсар – дальність стрільби та інші характеристики

Зараз у центрі уваги серед ПТРК знаходиться комплекс Корсар. Всім відомо, що це зброя Української армії, яка може нищити ворожу бронетехнику. Але інформація про його бойову ефективність та технічні характеристики, а також вартість, специфіка використання не так розповсюджена. Всю відому нам інформацію ми розкажемо у даній статті, а також наведемо всі відомі нам факти про даний вид озброєння.

птрк корсар

Загальні відомості про Корсар

ПТРК Корсар – це мобільний, переносний ракетний комплекс, який застосовується у десантно-штурмових військах армії. Він знищує рухливі і нерухливі броньовані цілі. Корсар має монолітну та комбіновану броню з динамічним захистом. Також, Корсар може знищувати малі цілі, такі як:

 • гелікоптери;
 • легкоброньовані об’єкти;
 • довготривалі вогневі точки.

Ці протитанкові ракетні комплекси складаються з ракет у транспортно-пускових контейнерах, які мають тандемно-кумулятивну та осколково-фугасну бойові частини. Особливість Корсара полягає у здатності вести вогонь як керованою, так і некерованою ракетами й при цьому не змінювати місце пускової установки.

Корсар – це Українська зброя, він був виготовлений конструктивним бронетанковим бюро “Луч”. Вже майже десять років, Корсар продовжує підтверджувати свої бойові характеристики на полігонах та успішно слугує ЗСУ.

як виглядає ПТРК Корсар

Історія його існування почалась у 2013 році. 25 липня того ж року, у Київській області вперше було випробувано Корсар і він зміг здивувати. Наступне успішне випробування відбулося у 2016 році, а вже у 2017 році ПТРК Корсар офіційно затвердили на озброєння Збройних Сил України, через його високі характеристики і задоволення військових.

Технічні характеристики

характеристики ПТРК Корсар від сайту Слово і Діло
Характеристики ПТРК Корсар від сайту “Слово і Діло”

Головна відмінна характеристика Корсара, полягає у тому, що він був вироблений як зброя, яка має невеликий розмір та вагу, щоб легко переносити з точки на точку запуску. Самі характеристики відображені у таблиці:

Система наведеннянапівавтоматична (за лазерним променем)
Мінімальна і максимальна дальність стрільби100 - 2500 м.
Стартова вага ракети8, 7 кг.
Вага контейнера разом з ракетою14,6 кг.
Вага комплекса18 кг.
Тандемно-кумулятивна броненпробивністьне менше за 550 мм.
Осколково-фугасна бронепробивністьне менше за 50 мм.
Тип бойової частинитандемна, кумулятивна.
Калібр107.
Температура при застосуваннівід -40 до +60.
Час польоту при максимальній дальності12 сек.
Вірогідність ураження0,70-0,85

Інструкція з застосування

Комплекс забезпечує проведення стрілянини з упору підготовлених та непідготовлених позицій як у денний, так і в нічний час завдяки застосуванню тепловізора.

Корсар має традиційний для КБ “Луч” принцип наведення. Це, так звана,”лазерна стежка”, тобто коли лазер ніби світить у хвіст ракети, а не світить на саму ціль. Такий принцип потребує тримати перехрестя прицілу до самого знищення мети. Ці завдання виконує оператор ПТРК, така в нього інструкція. У той же час політ ракети на максимальну дальність вимагає всього 12 секунд, а максимальне відхилення від точки прицілу 25 см.

З початком війни в Україні для зручності військових і мирних була написана покрокова інструкція користуванням Корсар.

 1. При пуску необхідно бути в шоломі і навушниках, а також правильно зайняти позицію;
 2. Бути впевненим, що саме ворог знаходиться у прицілі;
 3. Над важливо точно розрахувати позицію й при цьому врахувати сектори стрілянини;
 4. Зайняти таку позицію, щоб позаду ПТРК не було ані стіни, ані якихось ще перешкод у перших 10 метрах від стартового двигуна ракети;
 5. Прокласти безпечний та швидкий маршрут і одразу після запуску, залишити свою позицію і забрати ракети та пускову установку.

Інструкція з застосування у форматі відео від каналу skrypin.ua:

https://youtu.be/4WAgWhhIYT4

Бойова ефективність

Оскільки Корсар – це Українська зброя, то в цій війні, що триває зараз, ПТРК активно бореться з російськими загарбниками і дає гарну відсіч.

І саме в цій війні Корсар показав на що здатна вітчизняна зброя і вже є фактичні успіхи:

 • У квітні 2022 року, загін ПТРК Корсар 95 ОДШБР знищив ворожий гелікоптер МІ-8 на Харківщині;
 • Травень 2022 року, ПТРК Корсар знищив бойову одиницю російської бронетехніки:
 • У червні 2022 року з одного розрахунку Корсар, було знищено три ворожих бронетранспортери.

Корсар в руках ЗСУ

Аналоги

Виробники комплексу Корсар стверджують, що навіть закордонних аналогів даному ПТРК не існує, тому що Корсар перевищує низку показників. Заявлена ​​максимальна дальність ураження – до 2,5 кілометра, що, як стверджується, вдвічі більше за аналогічний параметр гранатомета РПГ-7, виробником якого є РФ. Корсар може бути використаний при температурі повітря від -40 до +60, що перевищує відповідні можливості ряду закордонних ПТРК.

Також існує думка, що Корсар можно сміливо порівняти зі Стугною, відміною якої є монітор, записуючий моменти ураження цілей. А також з дуже відомим нам Джавліном, який так активно використовується у цій війні.

Джавелін працює офіційно, тож до 2,3 км. Ракета може літати на 2,5 і навіть більше, але враховуючи, що виявляється мета і супроводжується головкою самої ракети тепловізійна картинка, то природно така система може працювати за контрастними тепловими цілями. Тобто якщо танк, наприклад, стоїть і він не відрізняється від довкілля. Щось схоже є у принципі роботи Корсара і Джавеліна, але вони зовсім різні у використанні.

ракетний комплекс Корсар

Вартість ПТРК Корсар

За наявними даними, вартість одного протитанкового комплексу «Корсар» приблизно 130 тис. американських доларів. А ціна однієї ракети – приблизно 20 тис. доларів. Тобто, це в рази дешевше ніж вартість закордонних озброєнь аналогічного призначення.

Натисніть, щоб оцінити нашу статтю!
[Загалом оцінок: 4 Середня: 4]

Супротив
Додати коментар